15 Maddede Kadınlar İçin Dövme Önerileri

Kadınlar için dövme önerileri arıyorsanız; popüler tasarım seçeneklerini bu listede bulabilirsiniz! İşte son moda dövme tasarımları…

1. Noktalı Virgül Dövmesi

Kadınlar İçin Dövme Önerileri

Yazılı metinlerde noktalı virgül, yakın bir anlamsal ilişki sürdüren iki bağımsız cümleyi ayırmak için kullanılır. Ancak noktalı virgül tene kazındığında tamamen farklı bir anlama gelir: Bunun bir son değil, yeni bir başlangıç ​​olduğunu ifade eder.

2. Kelebek Dövmesi

Kelebek, kozasından ancak büyük zorluklarla çıkmayı başaran güzel bir böcek. Güzelliği, başkalaşımı, yeniden doğuşu ve değişimi temsil eder. Japon kültüründe kelebek bir kişinin ruhunu temsil ederken, Çin kültüründe iki kelebeğin birlikte tasarlanması sevginin sembolüdür.

3. Om Dövmesi

Kadınlar için dövme önerileri arasında yer alan Om, Hinduizm’deki özü sembolize eder ve Hindu Dharma’daki en kutsal mantralardan biridir. Ruhsal ve fiziksel denge anlamına gelir. Bir dövme olarak bu güzel, derin ve güçlü sembol, yaşamı ve tüm evreni ifade eder.

4. Malin Dövmesi

Malin sembolü İsveç kökenlidir. Sonsuzluk sembolüne benzer, ancak bir ok içerir. İyi bir şeyler yaşamak için aksiliklerden geçmek gerektiği anlamına gelir.

5. Zen Çemberi Dövmesi

Kadınlar İçin Dövme Önerileri

Kadınlar için dövme önerileri listesinde bir diğeri de Zen Çemberi dövmesi oluyor. Zen çemberi, çok eski bir sembol olmasına rağmen, günümüzde de popülerdir. Cilt üzerinde çok zarif görünür ve tamamlanmamış çemberi ile evreni, aynı zamanda içsel gücü ve aydınlığı temsil eder.

6. Yusufçuk Dövmesi

Hayvan dövmeleri arasında son derece popüler olan yusufçuk dövmesi, kadınlar için dövme önerileri arasındadır. Bu küçük yaratıklar, doğal çekicilikleri nedeniyle çok hoş bir dövme görünümü sunarlar. Yusufçuklar güzel ve narin varlıklar olduklarından, yusufçuk dövmesi çok kadınsı olarak kabul edilir. Bunlar aynı zamanda şans, saflık, refah, uyum ve gücü sembolize eder.

7. Yıldız Dövmesi

Yıldızlar dövme olarak oldukça yaygın bir seçimdir. Gerçeğe, ruha, cesarete ve umuda atıfta bulunurlar. Yıldızlar, gecenin karanlığına ışık getirirler ve güzel olmalarının yanı sıra, karmaşa içindeyken bize yol gösterirler.

8. Ayın Evreleri Dövmesi

Kadınlar İçin Dövme Önerileri

Ayın evreleri yaşamı simgeler. Aynı zamanda sürekli değişikliği de ifade eder. Bu dövmeyi yaptırmak, her zaman değişikliklere uyum sağlamamız gerektiğini hatırlamak anlamına gelmektedir.

9. Ejderha Dövmesi

Ejderhalar güçleri ve boyutlarıyla bilinen yaratıklardır. Dövme olarak tercih edildiğinde saflığı, umudu, gücü, merakı ve yaratıcılığı temsil ederler.

10. Kalp Dövmesi

Kalpler sevgiyi ve tutkuyu temsil eder ve tipik olarak bir kişinin başka birine karşı olan duygularını sembolize eder. Genellikle çok yakın birine adanabilecek kadınsı bir dövmedir.

11. Hayat Ağacı Dövmesi

Ağaçlar birçok ülke ve kültürde kutsal kabul edilir. Ancak kültüre göre farklı anlamlar alsalar da normalde bilgiyi, korumayı, gücü, bağışlamayı ve sonsuz yaşamı simgelerler. Aynı zamanda dayanıklılık ve gücün sembolüdürler.

12. Tüy Dövmesi

Kadınlar İçin Dövme Önerileri

Dövme olarak çok yaygın bir başka motif de tüyler oluyor. Kadınlar için dövme önerileri arasında bulunan tüy dövmeleri, rüyalar, arzular ve ruh gibi farklı anlamlara sahip olabilir. Vücudun herhangi bir yerine yaptırılabilir.

13. Güneş Dövmesi

Yaşamı, yeniden doğuşu ve doğurganlığı simgeleyen evrensel dövmelerden biridir. Aynı zamanda gücü, azmi, yeni bir başlangıcı, yani geçmişi geride bırakmayı temsil eder.

14. Gül Dövmesi

Güzel çiçekler olmasının yanı sıra güller, başka bir kişiye olan sevgiyi temsil etmesiyle ünlüdür. Batı’da genellikle aşık olduğunuz kişiye, ona olan hislerinizi göstermek için verilir: bu yüzden güller aşkı, güzelliği, tutkuyu ve gücü sembolize eder.

15. Ok Dövmesi

Oklar, çok yaygın bir başka dövme türüdür. Kişiye göre farklı anlamlara gelebilir. Genellikle hayallere, hedeflere veya izlenecek yola atıfta bulunur. Ayrıca hataların üstesinden gelmek anlamına da gelebilir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap