8 Maddede Erkekler İçin Dövme Önerileri

Erkekler için dövme önerileri neler? Erkekler için dövmeler kendinizi ifade etmenin bir yoludur. Örneğin, koldaki bir dövme, önemli bir olayın hatırlatıcısı veya başkalarına bir mesaj görevi görebilir. İşte erkeklerin en çok tercih ettiği dövme stilleri!

1. Üçgen Dövmesi

erkekler için dövme önerileri

Erkekler için dövme önerileri arasında ilk sırada üçgen dövmesi var. Bu geometrik figürü temsil eden birkaç anlam bulunmaktadır. Bunlar, fiziksel güç, ruhsal güç, bilgelik ve güzelliktir. Evli bir adamın kolundaki üçgen dövme güçlü bir evliliği, eşit bir ilişkiyi ve eşine olan güveni sembolize eder.

2. Bilezik Dövmeler

Erkekler için dövme önerileri arasında bir diğeri de bilezik dövmeler oluyor. Eski zamanlarda, bilezik şeklindeki bilek dövmelerinin iyi şans, güç, mutluluk ve refah getirdiğine inanılıyordu. Ölümden, ölümcül yaralardan ve yenilgiden korunan savaşçıların kol bandı dövmesi tercih ettiği biliniyor.

3. Kurt Dövmesi

Bir erkeğin vücudundaki bir kurt dövmesi öncelikle cesareti, gücü, korkusuzluğu ve bağımsızlığı temsil eder. Bu niteliklere sahip bir erkek için dövme onları geliştirecek ve daha belirgin ve anlamlı hale getirecektir. Bu vahşi hayvanın kendi anlamı olan birçok görüntüsü var.

4. Örümcek Dövmesi

erkekler için dövme önerileri

Örümcek dövmesinin genel anlamı bilgelik, çalışkanlık ve dayanıklılıktır. Eski inanışlara göre, örümcek, yalnızca olumsuzluk, kötülük veya kıskançlığın olmadığı yerlerde bir ağ örmektedir. Örümcek dövmesi olan bir adamın çok çalışıp çeşitli engelleri aşabileceğine ve mutluluğu için savaşabileceğine inanılıyor.

5. Göz Dövmesi

Göz dövmesi Eski Mısır döneminden geliyor. Böyle bir görüntünün sahiplerinin gizli bilgiye sahip olduklarına, insanların ruhuna nüfuz edebildiklerine ve en gizli sırlarını tanıyabildiklerine inanılıyordu. Göz dövmesi genellikle tasavvuf, sihir ile ilgilenen erkekler tarafından tercih edilir.

6. Kafatası Dövmesi

erkekler için dövme önerileri

Erkekler için dövme önerileri arasında bir diğeri de kafatası dövmesidir. Kafatası dövmeleri bisikletçiler, sporcular arasında çok popülerdir. Kafatası figürü, sahibinin ölümden gösterir. Güllü bir kafatası, sevilene mezara kadar sadakat olarak yorumlanır.

7. Yılan Dövmesi

Yılan dövmesinin temel anlamı bilgelik, huzur ve zenginliktir. İkincil anlamı kurnazlık ve zekiliktir. Kafatası ile birlikte çeşitli stiller tercih edilebilir. Hançer veya kılıç ile insanın ölümlülüğü ve hayatın kırılganlığı, kartal ile iyi ve kötünün ebedi mücadelesi anlamına gelir.

8. Ejderha Dövmesi

Ejderha dövmesi, gücün sembolü, hazinelerin koruyucusu, eski bilgeliğin, büyülü güçlerin ve ölümsüzlüğün sahibidir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap