Akrep Burcu Dövmesinin Anlamı Nedir?

Akrep burcu dövmesinin anlamı merak edilmektedir. Akrep burcu dövmesi, 21 Ekim – 20 Kasım tarihleri ​​arasında bu takımyıldızın altında doğan insanlar için çok uygundur. Dövmenin kesin bir yorumu yoktur ve bu sadece dünya kültürünün çeşitliliği ve mitlerin çeşitliliğinden değil, aynı zamanda akreplerin karakterinin özelliklerinden de kaynaklanmaktadır.

Astrologlar, bu burçta doğan insanların arkadaşlık konusunda başarılı olduklarını ve son derece kibar ve saygılı kişilikler olarak bilindiklerini söylemektedir. Peki, akrep burcu dövmesinin anlamı nedir?

Akrep Burcu Dövmesinin Anlamı

Akrep Burcu Dövmesinin Anlamı

Akrep, Zodyak’ın sekizinci burcudur. Mars ve Pluto gezegenleri tarafından yönetilir. Bazı kültürlere göre bu hayvan, saldırganlık, güç ve kararlılık sembolüdür. Akrebin önemi sadece astrolojide değil, eski halklar için de oldukça fazladır. Yunanlılar arasında bu hayvan sonsuz yaşamın bir sembolü olarak kabul edildi ve İncil’de her zaman savaşta galip geldi. Her ne pahasına olursa olsun başarıya ulaştı. Eski Mısır’da kadınlar, bir çocuğun doğumu sırasında akrepler tanrısına dua ederlerdi; efsaneye göre, bu durum ise ağrıyı hafifletmeyi mümkün kıldı. Budistler arasında, hayvan askeri işlerde koruyucu ve yardımcı olarak kabul edilir, kılıç ve pankartların kabzalarında tasvir edilir.

Akrep dövmelerinin farklı anlamları vardır. Büyük ölçüde, eskizin hangi öğelerinin en iyi çizildiğine, hangi renklerin kullanıldığına ve genellikle kişinin bu çizime ne anlam verdiğine bağlıdır. Akrep burcu olan bir dövme için çizimin genellikle birkaç farklı anlamı olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, bir eskiz ölümü sembolize edebilir, ancak aynı zamanda dönüşüm veya en iyiye geçişi de sembolize edebilir. Bu anlam, eski Yunan mitleri ve inançlarıyla ilişkilidir.

Dövmedeki akrep sembolü, duygusallığı, inatçılığı sembolize etmek için de kullanılır. Genellikle bu hayvanla bir çizim, yüce, asil duygulara sahip insanlar tarafından seçilir. Bazen dövme, özellikle sevilen birinin ihaneti söz konusu olduğunda, birine veya birilerine bağlılık anlamına gelebilir. Bu yüzden eskiz bazen yalnızlıkla ilişkilendirilir. Kadınlar için akrep burcu çoğunlukla sakin bir gücün sembolüdür.

Akrep dövmesinin anlamı hakkında şunları da söylememiz mümkün: Kimi kültürlerde ise bu dövmenin cinsel ilişkileri de etkileyebileceğine inanılıyor. Akrep burcuna sahip bir dövme, sahibini daha tutkulu, şehvetli ve hassas hale getirecek, cinsel enerjiyi önemli ayrıntılara odaklayacaktır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap