Akrep Dövmesinin Anlamı Nedir?

Akrep dövmesinin anlamı nedir? Akrep, iklimi kuru olan ülkelerde yaşayan ve ana savunma mekanizması olarak vücudunun arkasında bulunan bir iğneyi kullanan bir örümcek türüdür. İğnesi sayesinde avına saldırmaktan ve onlara ölümcül bir zehir sağlamaktan sorumludur.

Manevi ve mitolojik açıdan akreplerin ilginç hikayeleri vardır. Bazı öyküler akreplerin, yeraltı dünyasını korumaktan sorumlu olduklarını veya şeytanın maksimum temsili olduklarını garanti eder. Dövmelerde akrep simgesinin anlamını detaylıca inceleyelim. Akrep dövmesinin anlamı hakkında bilinmesi gerekenler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Akrep Dövmesinin Anlamı

Akrep Dövmesinin Anlamı Nedir?

Akrep dövmesinin anlamı kültürlere göre de yorumlanabilir. Tibet’te akrebin, iyileştirici güçleri olan, yaygın olarak saygı duyulan bir hayvan olduğu kabul edilir. Bu nedenle bazı ilaçların yapımında zehrinin kullanıldığını gösteren efsaneler olduğu belirtilmektedir. Aynı şekilde Mısır’da da akrebin nazardan korunmak için muska olarak kullanıldığı yerler vardır.

Maya kültürü için akrep figürü, zehirlerini herhangi bir cerrahi işlem için anestezi olarak kullandıkları için tıpla ilişkilidir. Aynı gelenek, akrep zehrinin büyük iyileştirici özelliklere sahip olduğunu iddia ettikleri Afrika kıtasındaki ülkelerde de tekrarlandı.

Öte yandan Yunan mitolojisine göre avcılık ve doğa tanrıçası Diana, bir akrep kullanarak dev Orion’u zehirler ve daha sonra onu öldürür. Zeus’un daha sonra bu hayvan şeklinde bir takımyıldız yaptığına inanılır.

Akrep dövmelerinin anlamı hakkında şunu da söylemeliyiz: Bu hayvanı bedenlerinde dövme olarak tercih edenler, belirli bir zamanda karşılaşacakları her türlü kötülükten korunma arayışındadırlar. Bununla birlikte, zorluklar karşısında savunmayı, kendini her koşulda savunmayı ve sertliği de sembolize eder. Genellikle bu dövmeyi tercih eden çoğu insan elbette akrep burcunda doğanlardır.

Bu dövmelerin diğer anlamları, yalnızlık ve yavaş yavaş kendini yok etmedir. Bu da bu tasarımı yaptırmaya karar veren birçok insanın kendilerini yalnız ve farklı bireyler olarak algılaması anlamına gelir.

Kadınlar ve Erkekler İçin Akrep Dövmesinin Anlamı

Akrep Dövmesinin Anlamı Nedir?

Akrep dövmelerinin anlamı söz konusu olduğunda erkek ve kadına göre de bunu değerlendirmek gerekir. Erkekler ve kadınlar için cildine akrep dövmesi yaptırmak çeşitli anlamlar getirebilir. Erkekler için cinsellik ve baştan çıkarmanın yanı sıra intikam, zorlama veya güç anlamına gelebilir.

Kadınların bu tür bir dövme yaptırması, genellikle cüret, tutku, suç ortaklığı anlamına gelir ve onları karakterize eden içsel gücü göstermenin kolay bir yoludur.

Her insan kendi deneyimlerine bağlı olarak akrep dövmesine farklı bir anlam verecektir. Bu yüzden yaşanmış deneyimlere göre dövmenin tasarlanması önemlidir. Akrep şeklinde bir dövme yaptırmak istiyorsanız, farklı tasarım seçeneklerini düşünebilirsiniz. Ayrıca dövmenin vücudunuz için uygun bir yerde olması da önem arz eder. Ek olarak; akrep dövmesini işinde uzman dövmecilere yaptırmak önemlidir.

Kollarda Akrep Dövmesi

Kollar, farklı boyut ve tarzlarda olsalar da en fazla akrep dövmesinin belirgin olduğu bölgedir. Bunlar önkolda veya üst kısmında yer alabilir. Kişinin zevkine bağlı olarak, belirli bir renkte veya sadece siyah olabilir.

Elde Akrep Dövmesi

El, vücudun en küçük, en zarif ve göze çarpmayan dövmelerinin görülebildiği kısımlarından biridir. Küçük bir akrep dövmesi elde de iyi bir görüntü sunar. Elinize bir akrep dövmesi yaptırmak istiyorsanız, iki şeyi göz önünde bulundurmalısınız: Birincisi, dövmenin olabildiğince gerçek görünmesi, ikincisi ise eldeki siyah rengin genellikle baskın olmasıdır. Çünkü bu hayvanın düzgün bir şekilde öne çıkmasının tek yolu budur.

Boyunda Akrep Dövmesi

Boyun dövmeleri, ister daha küçük ve daha zarif tasarımlar, ister daha büyük ve daha yaratıcı tasarımlar olsun, erkeklerde kadınlardan daha sık görülür. Ancak, akrep dövmeleri genellikle kulak arkasına daha çok tercih edilir. Boynunuza akrep dövmesi yaptırmayı düşünüyorsanız, bu alanın daha çok acıttığı için hassas bir bölge olduğunu bilmelisiniz.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap