Ananas Dövmesinin Anlamı Nedir?

Ananas dövmesinin anlamı nedir? Popüler dövme stillerinden biri de ananas dövmesi oluyor. İlk bakışta herhangi bir anlam ifade etmediği düşünülse de bu dövmelerin esasen birçok anlamı var. Peki, ananas dövmesi neyi simgeliyor? Ananas dövmeleriyle ilgili bilinmesi gerekenleri inceleyelim.

Ananas Dövmesinin Anlamı

ananas dövmesinin anlamı nedir

Dövme yaptırma nedenlerinin büyük çoğunluğunda olduğu gibi, bu tür dövmenin tasarımıyla ilgili olarak pek çok farklı olasılık mevcuttur. Her şey kendi zevkinize, tercihlerinize ve ayrıca dövmenin ne kadar az ya da çok çarpıcı olmasını istediğinize bağlıdır.

Bir ananası tüm ihtişamıyla sergilemek istiyorsanız, örneğin meyvenin iri ve renkli tasarımını tercih edebilirsiniz. Dilerseniz zarif bir şekilde de bu dövmeyi tasarlatabilirsiniz. Daha minimalist ve sade bir şey tercih ederseniz, ananası küçük boyutta seçebilirsiniz.

Ananasın olumlu bir anlamı vardır. Çünkü eski zamanlarda yerliler bu meyveyi kapıların girişlerine, onları ziyaret edenler için bir karşılama ve misafirperverlik sembolü olarak koyarlardı. Günümüzde bazı kültürlerde ananas, hala bir karşılama sembolü şeklinde kullanılmaktadır. Hatta bazı yerlerde turistler ananas ile karşılanmaktadır.

ananas dövmesinin anlamı nedir

Ayrıca ananas dövmesinin anlamı da oldukça fazladır. Örneğin bu dövme, sıcaklık ve şefkat sembolü olarak değerlendirilir. Özellikle de iki arkadaş veya çift bu dövmeyi tercih ettiğinde şefkat ve iyi duygular anlamı taşımaktadır. Dışarıdan sert görünen ancak içten içe hassas bir insan olduğunuzu ifade etmek isterseniz bu dövme iyi bir seçimdir.

Ananas dövmesi çok yönlüdür. Bu yüzden tasarıma göre farklı anlamlar içerebilir. Şimdi ananas dövme stillerine göz atalım.

Klasik Ananas Dövmesi

En popüler ananas dövmeleri, bu meyveyi klasik tarzda gösteren dövmelerdir. Bu stili diğerlerinden ayıran özelliği ise kalın çizgileri ve neredeyse hiç gölgeleme içermemesi, güçlü ve yoğun renkleridir.

Ananaslı Kafatası Dövmesi

Ananas tasarımıyla kullanılan kafatası dövmesi de oldukça revaçta. Kafatasının karanlık anlamına karşı ananasın ışığı, tazeliği ve canlılığı bu dövme stilinde buluşur. Eğlenceli tasarımlar arayanlar için iyi bir seçimdir.

Gerçekçi Ananas Dövmesi

Harika görünen dövme stillerinden biridir. Bu dövme tasarımında ananas kabuğunun pürüzlü görünmesi için dikkatli bir şekilde gölgeleme yapılması önemlidir. Gerçekçi ananas dövmeleri çoğunlukla siyah beyazdır. Eğlenceli bir tasarım stili için renkli olarak da yaptırılabilir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap