Aslan Burcu Dövmesinin Anlamı Nedir?

Aslan burcu dövmesinin anlamı, bu dövmeyi tercih edecekler tarafından merak ediliyor. Aslan burcuna sahip dövmeler, ilahi gücü, egemenliği ve büyüklüğü simgeleyen bir desene sahip oldukları için Afrika ve Doğu ülkeleri arasında daha yaygındır. Kaynaklar ayrıca bu dövme ile güneş ve ateş güçleri arasında bir bağlantıya işaret ediyor. Kimi bireyler için aslan sembolü bir aile totemidir.

Bir dövmedeki aslan sembolü, vücuda bir tılsım olarak veya hatta ölen bir akrabanın anısına yerleştirilir. Tüm insanlar arasındaki genel fikir, hayvanın güç, cesaret ve sakinlik ile eşanlamlı olduğudur. Hatta bazı dinler Tanrı’yı ​​bir aslan olarak tasvir eder. Aslan dövmesinin anlamı hakkında bilinmesi gereken diğer önemli bilgilere göz atalım.

Aslan Burcu Dövmesinin Anlamı

Aslan Burcu Dövmesinin Anlamı Nedir?

Aslan, Zodyak’ın beşinci işaretidir. Eril bir enerji taşıdığına ve ateş elementine ait olduğuna inanılmaktadır. Bu hayvanın koruyucu elementi ateştir. Kimilerine göre aslan dövmesinin anlamı huysuzluk, tehlike ve güç ile ilişkilidir.

Güneş, bu dövme kullanıcılarına iyi şanslar, profesyonel ve kişisel başarı getirebilir. Eril enerji, bir dövme onlara güç, cesaret ve hatta bir güç hissi verebileceğinden, aslanlı eskizlerin erkeklere daha iyi uyduğu düşünülür.

Aslan Burcu Dövmesinin Anlamı Nedir?

Budistler arasında, bir dövmedeki aslan işareti asalet, dayanıklılık ve canlılığı sembolize eder. Ayrıca, vücutta böyle bir görüntü bir kişiye çeşitli çabalarda ve gerçek mutlulukta iyi şanslar getirebilir.

Aslan dövmesinin anlamı hakkında şunları da söyleyebiliriz: Dişi aslan kuşkusuz anneliği temsil eder. Dişi aslanlar yavrularını gayretle korurlar. Bu nedenle bir dişi aslan dövmesi aynı zamanda çocuklara bakmayı, onların iyiliği için sonuna kadar savaşmaya istekli olmayı, aile sadakatini ve bilgeliği sembolize eder.

Aslan Burcu Dövmesinin Anlamı Nedir?

Bilinçaltınızı kontrol etme kabiliyeti de dahil olmak üzere sadece kendi kendini kontrol etmeyi ve dayanıklılığı simgeler. Bu gerçek, aslanların yaşam tarzı ile ilgilidir. Onlar gece hayvanlarıdır ve günün karanlık saati, eski zamanlardan beri bilinçaltının bir sembolü olarak kabul edilmiştir. Gece aynı zamanda tüm canlıların başlangıcı olan uzayla da ilişkilidir.

Bu figürün diğer olası anlamları arasında cömertlik, açıklık, yardım etmeye istekli olma ve alıcılık sayılabilir. Bu tarz bir mana ile ilgileniyorsanız, dövmeyi güç simgeleri ile tamamlamanız önerilir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap