Aslan Dövmesinin Anlamı Nedir?

Aslan dövmesinin anlamı merak ediliyor. Popüler dövme stillerinden biri de şüphesiz ki aslan dövmesi. Peki, bu dövme ne anlama geliyor? Aslan dövmesiyle ilgili merak edilenlere göz atalım.

Aslan Dövmesinin Anlamı: Güç ve Özgürlük

Aslan Dövmesinin Anlamı Nedir?

Aslan denilince akla ilk gelen gaddarlığı, gücü ve tehlikeliliğidir. İnsanlar için her zaman vahşi ve tehlikeli kabul edilen hayvanlardır, aslında topraklarında yaşayan diğer hayvanların çoğu üzerindeki otoriteleri nedeniyle savanların krallarıdır. Bu sebeple, bu tarz bir dövmenin anlamlarından biri, kendi cesaretiniz ve gücünüzle alakalı olabilir. Bu fiziksel olmak zorunda olmayan bir şey, fakat ruhsal bir güç, başınızı dik tutarak herhangi bir engelin üstesinden gelmenizi sağlayan bir güç olarak kabul edilebilir.

Bu güç ve cesaret anlamına ek olarak aslan, savanda özgür olan, doğayla uyum içinde yaşayan ve gücü neredeyse hiçbir engelle karşılaşmadan yaşamını sürdürmesini sağlayan bir hayvan olduğu için özgürlüğü de temsil eder. Bu anlamda, bir aslan dövmesi, özgür bir ruha sahip bir insan olduğunuzu ifade edebilir.

Aslan Dövmesinin Anlamı: Kişisel Güç

Aslan Dövmesinin Anlamı Nedir?

Aslanlar her zaman gücün temsilcileri olarak düşünülmüştür. Unutmayalım ki, daha önce de söylediğimiz gibi, ormanın kralları, yani çevrelerindeki en yüksek otorite olarak kabul edilirler. Bu nedenle Afrika ve Hindu gibi kültürlerde bu kedigiller her zaman ikonografilerinin ve sanatsal ifadelerinin bir parçası olmuştur.

Bu aynı zamanda, eski çağlardan beri aslanın bir toplumun en zengin sınıflarıyla ilişkilendirilen bir sembol olmasının da nedenidir. Aslan dövmesi yaptırmaya karar verirseniz, bunun sizin kişisel gücünüzü de yansıtabileceğini bilmelisiniz yani ekonomik veya maddi güçten değil, bir insan olarak kendi değerinize vurgu yapabilirsiniz. Kendi kralınız olduğunuzu ve gerçekten istediğiniz gibi yaşamak için gerekli güce, cesarete ve isteğe sahip olduğunuzu göstermenin bir yoludur.

Aslan Dövmesinin Diğer Anlamları

Kaplanlar gibi diğer kedigillerden farklı olarak aslanların sürü halinde yaşayan ve yavrularına çok iyi bakan hayvanlar olduğunu göz ardı edemeyiz. Bu yüzden bu tür bir dövme aynı zamanda ailenizle olan bağınızı da yansıtabilir.

Normal bir aslan dövmesi veya bir dişi aslan dövmesi tercih edebilirsiniz. Çünkü derinlerde, onlar küçükleri korumaktan, onlara avlanmayı öğretmekten ve yetişkin olana kadar onlarla ilgilenmekten sorumlu olanlardır. Dişi aslanlar da kadınlığın ve kadının gücünün simgesidir çünkü avlanma, aile çekirdeğini koruma ve üreme ile görevlidirler. Bu nedenle, güçlü bir kadınsanız, dişi aslan mükemmel dövmeniz olabilir.

Aslan güçlü bir hayvan olarak kabul edildiğinden, bu dövmeye koruyucu anlamlar da yüklenmiştir. Bundan dolayı, dünyadaki birçok kültür binasında, resminde ve heykelinde aslan imajının bulunmasının nedeni, orada bir aslan figürü bulundurmanın onlara her şekilde koruma sağlayacağını düşündükleri içindir. Bu tür bir dövme yaptırmaya karar verirseniz, bilmelisiniz ki, aslan dövmesinin anlamı, kendinizi korumak istemeniz, iyi şans ve refah tılsımı gibi bir şeyle ilgili olabilir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap