Çiçek Dövmeleri ve Anlamları

Çiçek dövmeleri oldukça popüler. Çiçekler kesinlikle dünyadaki ve tarih boyunca birçok insan için ilham verici bir unsurdur. Büyük şairlerin, yazarların, ölümsüz aşıkların, bazı filmlerin ve şarkıların vazgeçilmez sembollerinden biridir.

Çiçek dövmeleri, farklı renkler, şekiller, boyutlar, türler ile tek başına veya ekinler halinde, güllerden, lalelere, zambaklardan, papatyalardan ayçiçeklerine kadar birçok farklı türde olabilir. Her birinin derin bir anlamı vardır ve bu yüzden birçok insan için çiçek dövmesi favoridir. Peki, çiçek dövmelerinin anlamları neler?

Lotus Çiçeği Dövmesi

Budizm’de bedenin ve ruhun masumiyetini sembolize eden, önemli ölçüde gerekli ve harika bir bitkidir. Çok hoş bir kokuya sahiptir ve saflık, cesaret, aşk, güç, tutku ve cinsellik anlamlarına gelen kırmızı da dahil olmak üzere farklı renkler içerir.

Orkide Dövmesi

Çok güzel ve imrenilen bir çiçektir. Tam aşkı, cinselliği, erotizmi, saflığı, kadınsı duygusallığı ve daha fazlasını sembolize eder. Kendini güzel, güçlü, kararlı ve zinde hisseden kadınlar için önerilen tasarımlardan biridir.

Kamelya Dövmesi

Kamelyalar birçok ülkede sonsuz aşk anlamına gelir. Renklerine bağlı olarak anlamları değişebilir. Kırmızı olan korkusuzluğu, beyaz olanı ise saf, samimi ve sonsuz aşkı semboller.

Gül Dövmesi

Güller aşkı, baştan çıkarmayı, cinsel arzuyu, erkekliği temsil eder. Genelde insanlar gerçek ve tutkulu aşk nedeniyle bu dövmeyi yaptırmayı seçerler. Saf ve sonsuz aşkın bu güzel işareti, çiftler için de iyi bir seçimdir.

Ayçiçeği Dövmesi

Ayçiçeği gücü ve umudu, günlük sorunların çözümünü temsil eder. Aynı zamanda ruhun gücü ile eş anlamlıdır. Vücudun herhangi bir yerinde konumlanabilir.

Papatya Dövmesi

Günü ve ışığı sembolize eder. Bu nedenle iyimserliği, iyi hisleri, enerjiyi, canlılığı, masumiyeti, sadeliği, saflığı ve asaleti ettiğine inanılır. Küçük çiçek dövmelerinden biri olarak kullanışlıdır, çünkü küçük ayrıntılarda mutluluk, uyum, yaratıcılık ve bolluk bulabileceğimizi hatırlamamıza yardımcı olur.

Zambak Dövmesi

Gücü, egemenliği, mücadeleyi ve onuru temsil eder. Bu nedenle, bir hedefe ulaşmaya kararlı olduğumuzda veya bunu başardığımızda iyi bir seçimdir.

Menekşe Dövmesi

Birçok kültürde, kötü ruhları uzaklaştırmak adına ölmüş insanların mezarlarını süslemek için kullanılır. Kötü varlıklardan koruduğuna inanılır. Aynı zamanda gücü simgelediği düşünülür.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap