Çiçek Dövmesi Önerileri

Çiçek dövmesi önerileri çoğu insan tarafından merak ediliyor. Çiçeklerin anlamları türlerine, kültürlere ve inançlara göre değişiklik gösteriyor. Çiçekler genel olarak güzelliği, özgürlüğü, korumayı, tazeliği, doğurganlığı ve değişimi sembolize eder. Her zaman bizi çevreleyen doğayla bağlantılıdırlar. Dövmede çiçekler, türlerine bağlı olarak kültür ve inançlarla ilgili bir anlam taşır. Aynı çiçeğin Japonya’da bir anlamı ve Dominik Cumhuriyeti’nde başka bir anlamı olabilir. Yeri veya boyutu ne olursa olsun, cildinize çiçek dövmesi yaptırmak estetik olarak her zaman iyi bir karardır. Şimdi çiçek dövmesi fikirlerine göz atalım.

Çiçek dövmeleri favorilerden biridir, özgürlüğün, tazeliğin ve bizi çevreleyen doğanın ilettiği her şeyin bir işaretidir. Tüm dövmeler gibi çiçeklerin de türlerine göre bir anlamı vardır ve bu da kültür ve inançlarla ilgilidir. İşte çiçek dövmesi önerileri ve anlamları…

Ayçiçeği Dövmesi

çiçek dövmesi önerileri

Ayçiçeği, doğası gereği güneş ışığında çok dikkat çekici bir şekilde döndüğü için yaşamın pozitivizmi ile ilişkilidir. Ayrıca rengi, şekli ve faydası, anlamının doğrudan sevinç, gençlik, hayat, inanç, rızık, şans ve şifa ile bağlantılı olduğunu göstermektedir.

Papatya Dövmesi

çiçek dövmesi önerileri

Çiçek dövmesi önerileri arasında bir diğeri de papatya dövmesi olmaktadır. Bir çiçeğin yapraklarını koparmak ve onunla birinin sevgisini belirleyebilme olasılığını düşünmek için masumiyet gereklidir ve bu çiçeğin simgelediği şey budur. Aynı zamanda papatya dövmesi barışı simgelemektedir.

Lotus Çiçeği Dövmesi

çiçek dövmesi önerileri

Bu çiçek maneviyatla bağlantılıdır ve anlamı çiçeğin açık veya kapalı olmasına göre değişebilir. Budist kültüründe bu çiçek bilgeliği ve dengeyi simgeler ve kazandığı anlamların çoğu yaşam döngüsünden gelir. Ayrıca anlamı, yaşamın su kaynağı olarak ruhun ve bedenin yaratılışı ve saflığı ile ilişkilidir. Ek olarak bir doğum ve yeniden doğuş örneğidir.

Gül Dövmesi

Çiçek Dövmesi Önerileri

Çiçek dövmesi önerileri gül dövmesi ile devam ediyor. Rengine göre bir gül aşk ya da yas anlamına gelebilir. Genel olarak güller tutkuyu, arzuyu, cinsel çekiciliği ve koşulsuz sevgiyi sembolize eder. Ama renklerine göre sınıflandırırsak sarı güller dostluğu, beyaz güller saflığı, siyah olanlar yas anlamına gelirken kırmızı olanlar aşk, tutku ve romantizm, pembe olanlar ise neşe, şükran ve sevgi ile bağlantılıdır.

Kiraz Çiçeği Dövmesi

çiçek dövmesi önerileri

Bu ağaç Japon kültürünün tipik bir örneğidir, onlar için kiraz çiçeği iyi bir zamanın gelişini sembolize eder. Genellikle bu çiçeği dövme olarak tercih ederek bu dünyadan geçişimizin kısa olduğu ve bu nedenle her anın tadını çıkarmalıyız felsefesine vurgu yapmış oluruz. Kiraz çiçeği aynı zamanda neşenin, güzel havanın, hayatın ve zevk alma arzusunun sembolüdür.

Lavanta Dövmesi

Güzellik ve hijyen ürünlerinde yaygın olan bu çiçek, sakinliği simgelemektedir. Sabır, sakinlik, ruhsal şifa ve korkularla yüzleşme ile ilişkisi nedeniyle şifalı bir bitki olarak kabul edildiği söylenir. Bu çiçek ayrıca stres ve kaygıya da yardımcı olur, bu nedenle lavanta dövmesi yaptırmak, auranın ve tüm kötü enerjilerin temizlenmesini temsil edebilir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap