Dövme Trendleri 2022

Dövmeler gençler ve yetişkinler tarafından giderek daha fazla tercih edilmektedir. Seçtiğiniz stil, tasarım ve yer oldukça önemlidir. Bu yüzden karar vermeden önce her ayrıntıyı düşünmenizi, dövme sanatçınıza danışmanızı öneririz. Peki, 2022 için dövme trendleri neler?

Minimalist ve Küçük Dövmeler

dövme trendleri

Minimalist dövmeler, asla modası geçmeyen dövmelerdir. Narin ve güzeldirler, vücudun herhangi bir alanında iyi bir görüntü sunarlar. Aynı zamanda ilk dövme olarak da iyi bir seçim olabilirler. Sayısız minimalist dövme tasarımları bulunmaktadır. Hayvanlar, silüetler, kelimeler, kalpler, bitkiler ve hatta tarihler olabilir. Bu dövme stili zarif ve sade olduğu için dövme trendleri arasında yer almaktadır.

Çift Dövmeleri

dövme trendleri

Aşk birçok şekilde ifade edilebilir ve bunlardan biri de çok moda olan dövme ile olur. Pek çok farklı tasarım var ama hepsinin amacı aynı, sevgiyi ve birliği göstermek. Çift dövmeleri çoğunlukla kollara, bileklere ve ayak bileklerine yapılır.

Anlamlı Dövmeler

dövme trendleri

Dövmeler sadece cilt üzerinde bir çizim olmanın ötesine geçer. Her insan deneyimlere, isteğe ve zevklere göre dövmesine kendi anlamını verebilir. Fakat anlam kazanmış bazı dövmeler var. Bunlar arasında noktalı virgül dövmesi bir adım öne çıkar. Güçlü bir etkiye sahip olan noktalı virgül dövmesi, bunun bir son değil yeni bir başlangıç olduğunu ifade eder.

Anlamlı dövmelere bir başka örnek ise kelebekler diyebiliriz. Kelebek dövmeleri ruhun, değişimin, güzelliğin ve sevginin sembolleridir. Aynı zamanda kuşların ve çiçeklerin de kendi içinde anlamları bulunmaktadır. Ayçiçekleri mutluluk ve neşedir ve kırlangıçlar sevgiyi ve aileyi temsil eder. Tüm bunlardan dolayı dövme trendleri arasında anlamlı dövmeler de var.

Yılan Dövmeleri

dövme trendleri

Yılanlar, gizli yolları ve yüksek düzeyde zehirleri nedeniyle karanlıkla ilişki kurma eğiliminde olan hayvanlardır. Ancak günümüzde kadın veya erkek fark etmeksizin birçok insanda yılan dövmelerini görebiliyoruz. Çok renkli ve heybetli olandan detaylı ve narin olana kadar değişen tasarımlar var. Yılanlar birçok şeyi temsil eder. Bir yandan intikam ve kurnazlık, aynı zamanda yeniden doğuş, dönüşüm, sonsuzluk, asalet, koruma ve denge gibi unsurları sembolize eder. Bu dövmelere genellikle çiçekler eklenir, bu da onlara kadınlık, güzellik, sevgi ve tutku anlamları verir.

Kelebek Dövmeleri

dövme trendleri

Dövme trendleri arasında kelebek dövmeleri de var. Kelebek dövmeleri son zamanların en popülerlerinden biri haline geldi. Çok basit, minimalist tarzda olabilirler veya çok detaylı ve renkli olabilirler, hatta gölgelenebilirler. Kelebek anlamına gelirsek; kültüre göre değişir ama evrimi ve başkalaşımı, inceliği, güzelliği, neşeyi ve kadınlığı temsil ettiğini söyleyebiliriz.

Parmak Dövmeleri

dövme trendleri

Parmak dövmeleri hem kadınlarda hem de erkeklerde bir trenddir. Genellikle parmak tarafına yapıldıklarından dolayı yıpranma eğiliminde olduklarını da bilmelisiniz.

Tasarımlara gelince, astrolojik semboller, Om sembolü, harfler, kelimeler, tarihler, sayılar, ay, kalpler, noktalar, ateş, gözler, güneş, oklar, mandalalar, minimalist gezegenler, düz bir çizgi, noktalı çizgiler, hayvanlar, çiçekler, taçlar, haçlar, üçgenler ve daha birçok seçenek var.

Beyaz Mürekkepli Dövmeler

dövme trendleri

Beyaz mürekkepli dövmeler son zamanlarda popülerlik kazanmıştır. Çok hassas ve ihtiyatlıdırlar, bunlar genellikle minimalist ya da çok basittir. Genellikle koyu ten üzerinde daha iyi göründükleri düşünülür, ancak cilt ne kadar beyaz olursa o kadar iyidir. Çünkü cilt daha koyu olduğunda beyaz mürekkep sarımsı bir renk alır.

İsim Dövmeleri

dövme trendleri

İsimli dövmeler de dövme trendleri arasında. İsimleri olan dövmeler, ölen insanları, çocuklar, büyükanne ve büyükbaba, ebeveynler gibi sevdiklerinizi hatırlamak için iyi bir seçimdir.

Sürekli Çizgi Dövmeleri

dövme trendleri

Kesintisiz çizgi dövmeleri gerçekten çok güzel ve sofistikedir. Görüntü düzeni bir noktada başlar ve kesintisiz olarak başka bir noktada biter. Bu dövme seçeneğinde de pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Ancak sürekli çizgi dövmeleri profesyonel bir dövmeci tarafından yapılmalıdır. Çünkü bu dövmelerde hata payı yoktur.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap