Dövme Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

İlk kez dövme yaptıracaksanız; dövme yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler hakkında fikir sahibi olmanız önemli. İşte detaylar…

Küçük Dövmelerle Başlayın

Küçük başlamaktan çekinmeyin. Kendinize, cildinizin mürekkebe nasıl tepki verdiğini ve vücudunuzun iyileşmesinin ne kadar sürdüğünü öğrenme fırsatı verin.

Ağrı Tolerans Seviyenizi Bilin

Kendinizden daha fazlasını talep etmek yanlıştır. Ancak ilk dövme ile vücudunuzun sınırlarına nasıl saygı duyacağınızı bilmeniz gerekir. Çok hassassanız, ilk dövmeniz için kaburgaları, diz arkalarını, dirsekleri veya kasıkları seçmekten kaçının.

Mevsime Dikkat Edin

Dövme yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler söz konusu olduğunda bir diğer önemli konu da mevsim oluyor. Yaz aylarında cilt güneşe, krem ​​veya güneş kremi gibi dış etkenlere, terlemeye ve havuz suyundaki klor gibi taze yapılmış bir dövmeyi tehlikeye atabilecek kimyasallara çok daha fazla maruz kalır.

Uzun süre güneşe maruz kalmak veya suda çok fazla zaman geçirmek, yeni yapılmış bir dövmeye zarar vermenin sebeplerindendir. Bu yüzden serin havalarda ya da çok güneş olmayan dönemlerde dövme yaptırmanız ideal olacaktır. Bu sayede dövme iyileşirken herhangi bir tahriş edici bezle örtmek yerine, kol veya bacağınızdaki dövmeleri açıkta bırakabilirsiniz.

Maliyete Takılmayın

Ucuz pahalıdır. Bu yüzden dövme konusunda fiyata takılmamanızı öneririz. Tanınan, referansları bulunan bir dövme sanatçısından hizmet almanız önemlidir. Risk almak istemiyorsanız biraz daha fazla ödeme yapmaktan çekinmemelisiniz.

Dövmeciyi Araştırın

Dövme yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler arasında bir diğeri de dövmeci seçimi. Bedeninizi kime emanet ettiğinizi öğrenin. En az bir hafta önceden bir dövme sanatçısı seçin. Randevu almadan önce çalışma portföyüne bakın. Çalışmalarını gerçekten sevdiğinizden ve tarzınıza hitap edebilen tasarımlar yapabileceğinden emin olun. Ayrıca Facebook, Twitter, Instagram veya Google’daki diğer dövme dükkanlarından ve farklı sanatçılardan gelen yorumları okuyun.

Tasarımı Detaylıca Düşünün

Daha sonra pişman olmamak için kararınızdan %100 emin olmalısınız. Örneğin, o anda ne kadar aşık olursanız olun, partnerinizin adını vücudunuza yazdırmak riskli bir karardır. Bundan dolayı ilk dövmeniz konusunda yeterince düşünmeniz çok önemlidir.

Karar Vermekte Acele Etmeyin

Seçiminizden emin ve mutlu olmak için kendinize zaman tanıyın. Tasarım, dövme motifi, dövme konumu ve sanatçı gibi her bir ayrıntıyı güzelce düşünün. Bu kararı kendiniz için doğru nedenlerle verdiğinizden emin olun.

Yanınızda Bir Arkadaşınızı Getirin

Biraz gerginseniz dövme yaptırmaya yalnız gitmeyin. Dövmesi olan bir arkadaşınızdan sizinle gelmesini isteyin. Bu deneyimi yaşarken konuşabileceğiniz güvendiğiniz birinin olması harikalar yaratacaktır. Göremediğiniz bir bölgede dövme yaptıracaksanız yakınınızda bir arkadaşınızın olması dövmenin gidişatı hakkında sizi bilgilendirebilmeleri için çok faydalıdır.

Bakım Talimatlarına Uyun

İyi bir dövmenin sonucu %30 sanatçı ve %70 bakımdır. Muhtemelen dövme sanatçınız, yeni dövmeniz için size bir bakım listesi verecektir. Dövme yaptırdıktan sonra cildinizin iyileşen bölgesine özen göstermeniz önemlidir, esas olarak dövme sanatçısının cildi nemli tutmak için önerdiği krem ​​veya merhemi satın alın.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap