Dövme Yaptırmak Acıtır Mı?

Dövme yaptırmak acıtır mı sorusu, dövme yaptırmayı planlayanlar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Dövme yaptıracak her kişinin şüphelerinden biri de dövmenin çok acıtıp acımayacağıdır. Bu konuyla ilgili pek çok efsane var ve bu yazıda vücudun bölgesine bağlı olarak dövme yaptırmanın ne kadar acıttığını anlatacağız.

Dövme Yaptırmak Çok Acıtır Mı?

Dövme Yaptırmak Acıtır Mı?

Dövme yaptırmak acıtır mı? Uzman bir profesyonel tarafından rafine bir teknikle yapılan dövmelerin, iğnenin derinliğine göre acıtma potansiyelleri değişiklik gösterir. Şüphesiz ki dövme yaptırmak acıtır. Ancak bu noktada önemli olan ise dövmenin, vücudun hangi alanına yaptırıldığıdır. Niyetiniz daha az acı hissetmekse, dövme yaptırmanın en az acıdığı bölgelerin yağ, gergin bir cilt, az sayıda sinir ucu ve kemiklerden uzak alanlar olduğunu söyleyebiliriz.

Dövme Yaptırmanın En Az Acı Verici Olduğu Vücut Alanları

Dövme Yaptırmak Acıtır Mı?

Dövme yaptırmak acıtır mı diyorsanız; dövme için aşağıdaki vücut bölgelerini tercih edebilirsiniz:

Üst Dış Uyluk

Dış üst uyluk yağla doludur ve birkaç sinir ucuna sahiptir, bu da üst dış uyluğu güzel bir dövme yapmak için ideal kılar. Bu alanda dövme yaptıran önemli sayıda insan sadece hafif ila orta derecede ağrı yaşar.

Önkol

Önkol kaslıdır, derisi diğer bölgelere göre daha kalındır ve birkaç sinir ucu vardır. Orada düşük veya orta derecede ağrı yaşayabilirsiniz.

Dış Omuzlar

Bu bölge kalın deriye ve az sayıda sinir ucuna sahiptir. Bu dış omuzları, dövme iğnesinin çok fazla acıya neden olmadan girip çıkması için ideal bir alan yapar. Ortalama ağrı aralığı düşük ila orta düzeydedir.

Pazıların Dış Kısmı

Dış pazıların dışında genellikle birçok sinir ucu olmayan kaslar bulunur. Bu nedenle, oradaki bir dövme sizde akut ağrıya neden olmaz, ancak orta veya düşük bir ağrıya neden olur.

Üst ve Alt Sırt

Dövme yaptırmak acıtır mı diyenler için bir diğer dövme bölgesi önerimiz ise üst ve alt sırt olmaktadır. Sırt, sinir uçlarının yağsız olduğu geniş bir kanvastır. Yapılan iş omurga ve kalçadan uzak tutulduğu sürece dövme daha az ağrılı olacaktır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap