En Az Acıyan Dövme Yerleri

En az acıyan dövme yerleri, özellikle ilk defa dövme yaptıracak kişiler tarafından merak ediliyor. Dövme yaptırmayı düşünüyorsanız, muhtemelen soracağınız ilk sorulardan biri dövme yaptırmak acıtır mı? olacaktır. Bunun basit cevabı evet, bir dövme tabancası tek bir seansta cildinizi yüz binlerce kez deliyor, bu yüzden acıtacak.

Tüm dövmeler veya vücut yerleşimleri eşit derecede ağrıya neden olmaz ve yaşadığınız ağrı miktarını etkileyen birçok faktör vardır. Dövme acısı, dövmeyi yaptırdığınız yere ve acı eşiğinize bağlı olacaktır.

En Az Acıyan Dövme Yerleri Nedir?

En Az Acıyan Dövme Yerleri

En az acıyan dövme yerleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Üst sırt: Sırtın üst kısmı büyük bir dövme için mükemmel bir tuval çünkü vücudun geri kalanı kadar hassas değil. Omurgadan kaçındığınız sürece, üst sırt dövmesi sorunsuz bir süreç sunacaktır. Sadece ilk birkaç gün uyuma konusunda zorluk yaşayabilirsiniz.
 • Dış kol: Üst kol ve omuz, fazla hassasiyeti olmayan geniş, etli bölgelerdir. Bu yüzden kol dövmeleri burada çok yaygındır, kol biraz acıya dayanabilir ve çabucak iyileşir.
 • Üst dış uyluk: Uyluklarımızda kalın deri, çok fazla yağ, kas ve çok fazla sinir ucu yoktur, bu da uyluğun üst dış kısmını dövme yaptırmak için en az ağrılı yer yapar. Çoğu insan burada düşük ila orta ağrı hissettiğini bildirir.
 • Kalça: Kalça dövme yaptırmak için nispeten ağrısızdır. İğnenin acısını absorbe edecek bol miktarda yağ ve kas var. Kalça dövmesinin tek zor yanı iyileşme sürecidir,
 • Önkol: En az acıyan dövme yerleri arasında bir diğeri de önkol oluyor. Önkolunuzun derisi çok kalın ve çok fazla sinir ucu yok. Bu kadar acı çekmek istemiyorsanız dövme yaptırmak için iyi bir yer, ancak bileğinize kadar inmeyin çünkü orası en acı verici yerlerden biridir.
 • Baldır: Baldırlarımızda iyi miktarda yağ ve kas bulunur ve çok fazla sinir ucu yoktur. Baldır dövmeleri o kadar acı verici değildir ve nispeten kolay bir iyileşme süreciniz olur.

En Çok Acıyan Dövme Yerleri Nedir?

En Az Acıyan Dövme Yerleri

En az acıyan dövme yerleri hakkında bilgi verdik. Şimdi de en çok acıyan dövme yerleri nereler açıklayalım:

 • Ayak: Ayaklarda çok az kas ve yağ bulunur, bu alanlar sadece deriyle kaplı kemiklerdir. Bu nedenle, sinirler oldukça açıktır ve dövme tabancasını en çok, hatta bazen kemiğe kadar hissetmenize neden olur.
 • Eller ve parmaklar: El ve parmak dövmeleri, gerçekten havalı göründükleri için ünlüler tarafından popüler hale getirildi. Ellerin tonlarca sinir ucu vardır çünkü onlar bir şeylere dokunmak ve hissetmek için kullandığımız organımızdır. Doğal olarak, burada bir dövme yaptırmak çok acıtacak çünkü kemiklerinizi kaplayan bir yer ve neredeyse hiç yağ veya kas yok.
 • Koltukaltı: Birinin neden koltuk altlarına dövme yaptırmak istediğini merak ediyor olabilirsiniz, ancak bunlar düşündüğünüzden daha yaygındır. Her iki durumda da, koltuk altı, vücutta dövme yaptırmak için en acı verici yerlerden biridir. Sinirler, omuz ve kolun hissinden ve hareketinden sorumlu olan koltuk altından geçer. Burası aynı zamanda bezlerin ve lenf düğümlerinin yeridir, bu nedenle iyileşme süreci, başka yerdeki dövmenizden çok daha uzun ve daha acı verici olacaktır.
 • Kafa: Bazı insanlar, kafaya dövme yaptırmanın, kafatasını deliyormuş gibi hissettirdiğini iddia ediyor. Kafada çok fazla sinir ucu ve çok az yağ var veya hiç yağ yok, bu da onu dövme yaptırmak için en acı verici yerlerden biri haline getiriyor. Ağrı toleransınız düşükse kafa dövmesi size uygun olmayacaktır.
 • İç bilek: Bileğinize baktığınızda bile cildinizin altından geçen tüm sinirleri ve damarları görebilirsiniz. Bu alanda neredeyse hiç yağ ve kas yoktur. Bu yüzden dövme yaptırırken acı çekmeniz normaldir.

Yorumlar

 • Henüz yorum yok.
 • Yeni yorum yap