En İyi Dövme Fikirleri

Yeni bir dövme yaptıracaksanız en iyi dövme fikirleri yazımız ilginizi çekebilir. İşte popüler ve en çok tercih edilen dövme stilleri…

1. Dağ Dövmesi

Bu dövmeler üstesinden gelmeyi ve meydan okumayı temsil ederler. Ayrıca zirvede ulaşılan barışa, engelleri ve zorlukları aşma azmine de atıfta bulunurlar.

2. Uçak Dövmesi

Seyahat etmeyi, yeni kültürleri keşfetmeyi ve amaçsızca seyahat etme özgürlüğünün tadını çıkarmayı sevenler için uygun bir dövmedir. En iyi dövme fikirleri arasında yer almaktadır.

3. Dünya Dövmesi

Çevrenin korunması, doğa sevgisi ve dünyanın farklı ülkelerini ve uçlarını gezmeye olan ilgisini simgelemek isteyenlerin tercih ettiği bir dövmedir.

4. Gül Dövmesi

Tutkuyu, dostluğu veya saflığı temsil eden bir çiçektir. Güller, minimalist tarzı sayesinde yapılması kolay tasarımlardır. Aşk ve saf duyguların sembolizmiyle yakından bağlantılıdır.

5. Çiçek Dövmeleri

Dövme Fikirleri

Tıpkı güller gibi farklı çiçeklerin de kendi hikayeleri ve anlamları vardır. Dövme yaptırmaya karar verdiğiniz çiçeğin tarzına bağlı olarak, diğer anlamların yanı sıra ruha, aşka, dostluğa veya artık orada olmayan insanlara atıfta bulunacaksınız.

6. Pati Dövmesi

Dövme fikirleri arasında bir diğeri de pati dövmesi oluyor. Hayvanlara olan sevgiyi veya önemli bir evcil hayvanın hatırasını temsil eden bir dövme. Pati dövmesi genellikle sadakat ve güçlü dostluklar fikriyle ilişkilendirilir.

7. Kaktüs Dövmesi

Dövme Fikirleri

Kaktüs, elverişsiz topraklarda bile yetişen bir bitkidir. Bu yüzden gücü ve direnci simgeleyen bir dövmedir.

8. Ay Dövmesi

Dövme fikirleri Ay dövmesi ile devam ediyor. Bu dövme stili kadınlığın, mistik gücün ve duyarlılığın sembolüdür.

9. Lotus Çiçeği Dövmesi

Lotus çiçeği doğanın mucizelerinden biridir. Çok elverişsiz koşullarda bile büyür ve her zaman Buda’nın ve ruhun gücünün bir sembolü olmuştur.

10. Yıldız Dövmesi

Dövme Fikirleri

Yıldızların parlaklığı, büyük kişiliğe ve enerjiye sahip insanları sembolize eder.

11. Üçgen Dövmeleri

Üçgen dövmeleri de oldukça popüler. Üç kenarlı geometrik şekil; birliği, uyumu, dengeyi ve ilahi yönleri temsil eder. Üçgenler, ruhsal olarak güçlü üçlüleri temsil etmek için yaygın olarak kullanılır. İnsanların yaratıcı kapasitesini, erkekliği, kadınlığı simgeler. Üçgene bir daire eşlik ettiğinde sonsuzluk kavramını temsil etmek için kullanılan üçgen dövmeler de vardır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap