Minimal Dövme Severler İçin En İyi Dövme Modelleri

Günümüzde minimalist dövme modelleri oldukça revaçta. Sadelikle karakterize edilen bu dövmeler hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih ediliyor. İşte en iyi minimal dövme modelleri

1. Noktalı Virgül Dövmesi

dövme modelleri

Noktalı virgül dövmesinin anlamı herkes için uygun değildir. Noktalı virgül, yaşayacak daha çok şey olduğunu gösterir. Bunun bir son değil de başlangıç olduğuna vurgu yapar.

2. Om Dövmesi

En kutsal ve en popüler minimal dövmelerden biri olarak kabul edilir. Var olan tüm mantraları birbirine bağlayan bir semboldür. Fiziksel ve ruhsal olanın bir kombinasyonuna sahiptir.

3. Malin Dövmesi

Minimal dövme modelleri arasında yer alan Malin dövmesi, iyi bir geleceğe sahip olmak ve ilerlemek için geçmişle yüzleşmemiz gerektiğini açıklayan bir semboldür. İsveççe bir anlamdır.

4. Lotus Çiçeği Dövmesi

Lotus çiçeği genellikle en elverişsiz ortamlarda yetişir. Ona karmaşık durumlar için kendinize özel bir anlam verebilirsiniz.

5. Zen Dövmesi

Minimalist dövme modelleri söz konusu olduğunda Zen dövmesi de bir adım öne çıkar. Bu dövme zarafet, güç ve evrenin en iyi şekilde temsili anlamına gelmektedir.

6. Ok Dövmesi

dövme modelleri

Ok dövmesi tarzı, geleceğe doğru tek bir yol izleme ve geriye bakmama kararlılığını temsil eder.

7. Doğrusal Dövmeler

Doğrusal dövmeler, takdir yetkisini sevenler için mükemmeldir. Kendi başlarına bir anlam ifade etmezler, ancak bir insandaki sadeliği temsil edebilirler.

8. Geometrik Dövmeler

Geometrik minimalist dövme stilleri genellikle onu tercih eden kişide hayatın karmaşasındaki düzeni temsil eder.

9. Ay Evresi Dövmeleri

Minimal dövme modelleri Ay evresi dövmeleri ile devam ediyor. Ayın farklı evrelerinin dövmeleri genellikle hayatı temsil eder. Hayatta yaptığımız değişiklikler ve farklı aşamaları anlamına gelir. Bu dövmeyi tercih etmek, hayatın sürekli değişikliklerine nasıl uyum sağlamamız gerektiğinin bir hatırlatıcısıdır.

10. Yusufçuk Dövmesi

dövme modelleri

Yusufçuk dövmesi bir insandaki incelik ve güzellik anlamına gelir. Öte yandan saflığı, iyi şansı ve uyumu da temsil eder.

11. Hayat Ağacı Dövmesi

Ağaçların hayatın bir temsili olduğu bir gerçektir. Ancak her kültürde çeşitli anlamları temsil etseler de genellikle sonsuz bir yaşamda bilgiyi, gücü ve korunmayı sembolize ederler.

12. Tüy Dövmeleri

Vücudun herhangi bir yerine uygulanabilecek en ünlü ve estetik açıdan güzel stillerden biri de tüy dövmeleridir. Hayalleri, arzuları ve özgürlüğü temsil ederler.

13. Kanat Dövmeleri

Tüy dövmeleri gibi özgürlüğü simgeler ve hayatınızı yalnızca sizin kontrol ettiğinizi vurgular.

14. Çapa Dövmeleri

Minimal dövme modelleri arasında çapa dövmesi de son derece ilgi çekicidir. Güç, kuvvet ve istikrarı temsil eder.

15. Yelkenli Dövmesi

Minimalist bir yelkenli dövmesi, sakinliği ve huzuru temsil eder. İçine kapanık bir kişinin durumunu temsil edebilir.

16. Gezegen Dövmeleri

Evreni seviyorsanız, bu sizin için mükemmel bir dövme olabilir. Gezegenlerin dövmesi, dünyaların birliğini temsil eder. Aynı zamanda bilinmeyen, henüz keşfedilmemiş ve yaşanmamış anlamına da gelir.

17. Kuş Dövmeleri

Tüyler ve kanatlar gibi kuş dövmeleri de özgürlüğü simgeler. Ayrıca hayattaki değişimler ve ortaya çıkabilecek zorluklar anlamına da gelir.

18. Uçak Dövmesi

Seyahat etmeyi, dünyayı gezmeyi, yeni yerler, kültürler ve insanlarla tanışmayı seven biriyseniz bu dövme tam size göre.

19. Kelebek Dövmesi

Kelebek dövme stilleri kültüre bağlı olarak çeşitli anlamlara gelebilir. Örneğin Japonya’da gençlik ve kadınlık anlamına gelir. Ancak Aztek kültüründe ruhu bütünüyle temsil eder.

20. Unalome Dövmesi

Hindu kültüründe esas olarak çizgi, sarmal ve çapraz çizgi olmak üzere üç ana unsur vurgulanır. Her insanın hayatı boyunca izlediği yolu temsil ettiği için anlamı çok özeldir.

21. Nota Dövmeleri

Dünyası müzik olan insanlar için idealdir. Genelde müzisyenler ve şarkıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap