Fil Dövmesinin Anlamı Nedir?

Fil dövmesinin anlamı, dövme yaptıracak kişiler tarafından sorgulanıyor.  Bu hayvanın Asya ve Afrika kültürlerinde en sık görülenlerden biri olduğunu, halkların bir üyesi olduğunu ve onlarla uyumlu bir şekilde bir arada yaşayabildiklerini hatırlatalım. Peki, fil dövmesi ne anlama geliyor? Fil dövmesiyle ilgili bilinmesi gerekenleri inceleyelim.

Manevi Açıdan Fil Dövmesinin Anlamı

Fil Dövmesinin Anlamı Nedir?

Fil dövmelerinin en popüler anlamlarından biri, ilahi ve manevi dünyayla olan bağlantılarıdır. Çünkü birçok kültürde bu hayvan sakinleriyle birlikte yaşadı ve gücü, yaşı ve manevi bağlantısı nedeniyle herkes ona hayran kaldı. Hatta günümüzde filler bazı Asya ülkelerinde hala sayısız dini törene katılmakta ve onlara adaklarda bulunulmakta ya da onlardan hayır duası istenmektedir.

Örneğin Hindistan’da fil dövmeleri en mutlak tanrısallık anlamına gelir, çünkü bu hayvanlar hayatın engellerini uzak tutmaktan sorumlu olan ve aynı zamanda sanatın, zekanın ve bilgeliğin hamisi olan Hindu tanrısı Ganesha ile ilişkilidir. Bu yüzden, bu dövmeyi tercih etmek, zeka ve şans sembolüne sahip olmakla alakalıdır.

Budistler, Buda figürüyle ilişkilendirildiği için beyaz fil görüntüsünü kullanmaya devam ederler. Beyaz renkli fil dövmeleri, Buda’nın savunduğu öncülleri sembolize eder: samimiyet, şefkat, barış, nezaket ve sevgi.

Fil Dövmesinin Anlamı: Bilgeliğin Sembolü Filler

Fillerin aynı zamanda zeka ve bilgelik ile de ilgilidir. Bu hayvanlar uzun ömürlüdür. Hayatta kaldıkları her sene bilgi ve dolayısı ile bilgelik biriktirdikleri düşünülür.

Bu bağlamda bir fil dövmesi bilgi, bilgelik vb. arayışı anlamına gelebilir. Ama aynı zamanda ölümsüzlük ve yaşam boyunca edindiğiniz öğrenme ile de alakalıdır.

Güç Sembolü Olarak Fil Dövmesi

Fil Dövmesinin Anlamı Nedir?

Fil dövmesinin anlamı söz konusu olduğunda gücü simgelediğinden de bahsetmemiz gerek. Aslında dünyadaki en büyük kara memelisi olan bu hayvanın iriliğinden dolayı fil dövmelerinin var olan bir diğer anlamı da güç ve cesaretle ilgili olandır. Bu hayvanlar 6 ton ağırlığa ulaşırlar. Buna rağmen karakterleri uysaldır, insanlarla mükemmel bir şekilde bir arada yaşayabilen arkadaş canlısı hayvanlardır.

Fil dövmeleri, birinin hayattaki bazı engelleri, bazı travmaları veya kötü deneyimleri aşmak zorunda kalma yeteneğini ifade edebilir. İçimizde sahip olduğumuz bu güç, dışarıdan güçlü, bilge ve sakin bir hayvan olan fil figürü ile temsil edilir.

Fil Dövmesinin Anlamı: İyi Şans

Hayvan dövmeleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de filler oluyor. Her durumda, fil dövmelerinin en popüler anlamı, iyi şansla ilgili olanlardır. Bu batıl inanç, bu memelilerin kendilerine iyi şans getirdiğine inanan Asya ve Afrika kültürlerinden gelmektedir. Çünkü onlarla çok ağır yükleri taşıyabiliyorlardı, çünkü onlar bir ulaşım aracıydı ve ayrıca fildişlerini satarak çok para kazanabiliyorlardı.

Ek olarak, bunların tanrısallıkla ilgili semboller olduğunu ve hatta bazı kültürlerde belirli bir tanrının imajıyla ilgili olduklarını belirtmeliyiz. Bu sebeple, onlar ilahi dünyanın temsilcileridir, eğer onlara yakınsanız, tanrıların iyiliğini yanınızda taşıyacağınız için size şans getireceklerdir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap