Gül Dövmesinin Anlamı Nedir?

Gül dövmesinin anlamı nedir? Dövmeler çok kişisel bir şeydir, ömür boyu vücudumuzda kalacak bir görüntüdür. Bu nedenle, kendinizi özdeşleştirdiğiniz, sizin için özel bir anlamı olan, imajınızın ve varlığınızın bir özelliği haline gelen şeyi seçmeniz önemlidir. Hiç şüphesiz dövme yaptırırken en çok kullanılan görsellerden biri de aşk ve güzelliğin bir sembolü olan güllerdir. Peki, gül dövmeleri ne anlama geliyor?

Gül Dövmesinin Anlamı

Gül Dövmesinin Anlamı Nedir?

Güller, popüler çiçek tasarımlarından biridir. Güzelliği ve zarafeti ile erkek ve kadınlar arasında en çok tercih edilen dövme tasarımları arasında yer almaktadır. Estetik ve gizledikleri tüm anlamlar, bu çiçekleri çok yönlü bir görüntü olarak, çok sayıda ilginç tasarıma uyarlanabilen dövme haline getirmiştir.

Batı dünyasında gülün büyük bir değeri olduğunu söyleyebiliriz. Gül dövmesinin anlamı nedir? Bu çiçekler, tutkuyu, saf sevgiyi ve güzelliği simgeler. Yaydığı duygusallık ve en romantik yönü ile bu çiçeğin popülerliği onu hem kadınlar hem de erkekler tarafından en çok tercih edilen ve aranan çiçek dövmelerinden biri haline getiriyor.

Renklerine göre gül dövmesinin anlamı değişiklik göstermektedir. Kırmızı gül, tutku ve arzuyu ve aynı zamanda saflık ve gerçeği sembolize eder. Romantik dünyada normalde el ele giden iki çelişkili kavram olarak da gülün farklı bir simgesi bulunmaktadır. Gül, seni seviyorum demenin farklı bir yoludur. Aynı zamanda samimi ve saf bir aşk demektir. Bununla beraber, yapraklarının güçlü kırmızı tonu ve dikenlerinin varlığı nedeniyle de tutkulu aşk anlamına da gelir.

Gül Dövmesinin Anlamı Nedir?

Fakat dövmenizin manasını değiştirebilecek başka renklerde güller de bulunmaktadır. Örneğin beyaz güller huzuru, saflığı ve hayranlığı, sarı güller neşeyi, turuncular coşkuyu, morlar büyü ve sihri ifade eder ya da uçuk pembe güller tatlılığın, samimiyetin ve sevimliliğin ta kendisidir.

Dövmelerin tasarımından bahsedecek olursak anlamı da değişebilir. Belirttiğimiz gibi gül, birçok dövmeye uyarlanabilen çok yönlü bir görüntüdür. Güllerin klasik görüntüleri sadece romantizmi ya da aşkı ifade etmez, çünkü koyu tonları veya birçok tonu varsa, erotizm ve tutkuyu sembolize eder, ek olarak da en seksi yönünüzü açığa çıkarır.

Öte yandan gül dövmesinin anlamı daha da farklılaşabilir. Gül dövmeniz, gençliği ve imkansızı başarma isteğinizi, zorluklarınızı ve hedeflerinizi aktaracağınız altın veya mavi gibi gerçek hayatta olmayan renklerden de olabilir. Ve en mistik güller de siyah güllerdir. Bunlar en karanlık yanı, gizemi ve en radikal aşkı temsil eder. Kimilerine göre siyah güller nefret anlamına da gelmektedir.

Gül Dövmesinin Anlamı Nedir?

Gül dövmelerinin bir başka anlamı da dövmeyi yaptırırken seçtiğiniz tasarıma bağlı olacaktır. Bir gülün herhangi bir görüntüsü incelik, kadınlık ve zarafet taşıyabilir. Bu yüzden kadınlar arasında favori dövmelerinden biridir. Ancak, kan ağlayan bir gül şeklinde tasarlanan dövmeler, yürek burkan bir görüntü, aşk ya da kalp kırıklığı, tutku gibi anlamlar da taşıyabilir.

Çoklu yaprakları ve çeşitli şekilleri sayesinde çiçeklerin kraliçesi aynı zamanda dövmelerin kraliçesi oldu. İlahi, ruhani ve fantastik yorumlarıyla: Mitolojik efsanelerden masallara kadar güller, en derin aşklarda, en derin tutkularda hep başrol oynamıştır.

Bir gül dövmesi yaptırmak istiyorsanız, ona kendi anlamınızı vermekten çekinmeyin. Çünkü çoğu dövmeci için güllerin asla tarafsız bir sembolizmi yoktur. Bu güzel çiçek, tasarımdaki çok yönlülüğü göz önüne alındığında dövme yapmak için mükemmeldir. Bir dövmenin ömür boyu teninizde kalacağını unutmayın. Bu nedenle sizi karakterize eden ve dünyaya kendi imajınızla ne anlatmak istediğinizi gösteren unsuru aramalısınız.

Hiç şüphesiz gül sizde tutku, sevgi, zarafet ve güzellik yayacaktır. En klasik, narin ve zarif yönünüzden en radikal, tutkulu ve rock imajınıza kadar her birini dünyaya tanıtmak için gül dövmesini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap