Hayvan Dövmeleri ve Anlamları

Hayvan dövmeleri, sıklıkla tercih edilen tasarımlardan biridir. İnsan kişiliğinin özelliklerini temsil ettikleri için çok popülerdir. Örneğin aslanın cesareti, leoparın çevikliği ve filin sadakati öne çıkar. İşte hayvan dövmesi çeşitleri ve anlamları…

Kurt Dövmesi

Kurt, aileye olan bağlılığı ve sevgiyi simgeleyen bir hayvandır. Sürü halinde hareket eden, yaşlıları ve zayıfları koruyan hayvanlardır. Bu nedenle dövme olarak bir kurt, bu sadakati sevdiklerinize sembolize etmenin bir yoludur.

Aslan Dövmesi

Vahşi doğayı temsil ederler ve liderliğin sembolüdürler. Genellikle özgüveni yüksek ve grup lideri tavırlarına sahip kişiler tarafından tercih edilir.

Kelebek Dövmesi

Dövme olarak kullanılan kelebekler, vefat etmiş insanların ruhuyla ilişkilendirilen bir semboldür. Aynı zamanda özgürlüğü simgeler.

Baykuş Dövmesi

Baykuş bilgeliği, zekayı ve özgürlüğü simgelemektedir. İstedikleri yere uçabilen özgür kuşlardır ve tasarım çok büyük gözlere sahip olduğunda, hayatta kalmak için geceleri avlanan bu kuşun görme keskinliğini ve hassasiyetini temsil eder.

Fil Dövmesi

Bir fil dövmesi, iyi şansın, ilahi ve iyi huylu bir ruhun temsilidir. Sadakat ve bilgeliği temsil eden çok hassas hayvanlardır.

Kedi Dövmesi

Kediler zekayı, hayatta kalmayı ve gizemi temsil eder. Bir dövme tasarımı olarak tercih edildiklerinde güçlü, kendi kendine yeterli ve gizemli bir kişilikten bahseden bağımsız hayvanlardır.

Köpek Dövmesi

Köpek, dostluğu ve sadakati temsil eden bir hayvandır. Bir köpek dövmesi, sadık bir kişilikten bahseder. Aynı zamanda cesaret, eşlik, güç ve uyanıklığın sembolüdür.

Kırlangıç Dövmesi

Kırlangıç, sevgi ve sadakati temsil eden bir kuştur. Hayatta tek bir partneri olan hayvanlardır ve eski Mısır kayıtlarına göre ölenlerin ruhlarını taşırlar.

Yusufçuk Dövmesi

Bir yusufçuk dövmesi, yaratıcılığı ve hayal gücünü temsil eder. Bize neşe, duygu ve ilham veren canlı renklere sahip uçan yaratıklardır.

Kaplan Dövmesi

Kaplan, hayvanlar dünyasında güçlü bir semboldür. Kralların büyüklüğü ve gücü ile ilişkili bir hayvandır. Dövme, sevdiklerinizin korunmasını, gücü ve savaşçı bir ruhu sembolize eder.

Kuş Dövmesi

Kuşlar seyahat, özgürlük ve dostluk sevgisini ima eder. Popüler dövme tasarımlarından biridir ve seyahat etmeyi, dünyayı gezmeyi sevenler için idealdir.

Kaplumbağa Dövmesi

Kaplumbağalar sabrı, huzuru ve korumayı temsil eder. Aynı zamanda uzun ömürlülüğün, başkalarıyla paylaşacak çok fazla deneyime sahip olmanın bir amblemidir.

At Dövmesi

At dövmeleri, güç ve arkadaşlığın sembolüdür. At, insanın gelişimi için çok önemli bir hayvan olmuştur ve bu nedenle bu hayvanın dövmesi, her iki tür arasındaki yakın ilişkiyi simgelemektedir.

Yılan Dövmesi

Yılanlar kişiye bağlı olarak farklı şekillerde yorumlanma eğilimindedir. İyileştirme ve yenilenme, intikam ruhu, kurnazlık, asalet veya tanrısallık gibi güçlü bir sembolik yükü olan hayvanlardır.

Geyik Dövmesi

Bir dövme tasarımında geyik, genellikle iyi şans, iyi talihi, tutku ve erdem ile ilişkiyi temsil etmek için kullanılır. Ayrıca bazı kültürlerde bolluğun sembolüdürler.

Yunus Dövmesi

Bir yunusun sayısız sembolizmi vardır, ancak en çok yorumlanan şey zeka, özgürlük ve neşedir. Çok arkadaş canlısı hayvanlardır ve her zaman birbirlerine eşlik etmeye ve ilerlemeleri için birbirlerine yardım etmeye isteklidirler.

Ayı Dövmesi

Ayı, gücü simgeleyen bir hayvandır. Şiddetli veya vahşi kısma daha fazla odaklanan bazı tasarımlar da vardır, ancak bir ayı dövmesinde tüm sembolizmler bir arada bulunur: güç, cesaret ve koruma.

Denizatı Dövmesi

Dövme tasarımları arasında en çok sadakatle ilişkilendirilen denizatıdır. Doğu’nun bazı dini akımlarına göre iç gücün, zarafetin ve neşenin simgesidir. 

Kartal Dövmesi

Kartal dövmesi, erkekler ve kadınlar arasında çok popüler çünkü cesaret, güç ve engellere karşı savaşma arzusunu temsil ediyor. Büyük güç ve avlanma yeteneğine sahip kuşlardır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap