İlginç Dövme Fikirleri

İlk dövmeniz için fikir arıyorsanız, belki de küçük ve minimalist bir şey sizin için en iyi seçenek olacaktır. Dövmenizi nerede yaptıracağınız tamamen size kalmış, ancak dövmenin kendisi kadar nereye yapılacağı da önem arz ediyor. Hem dövmenin yapılacağı yeri hem de dövmenin tasarımını iyi düşünmekte yarar var. Peki, ilginç dövme fikirleri hangileri?

Minimal Dövme

Aradığınız şey küçük bir dövme ise sizin için minimal dövmeler harika bir seçim olabilir. Bu dövmelerden vazgeçecek olsanız dahi minimal tasarımları örtbas etmesi oldukça kolaydır.

Gül Dövmesi

Klasik bir dövme tasarımı olan gül dövmesi, farklı stil ve boyutlarda yapılabilir. Gerçekçi stillerden daha sade tasarımlara kadar pek çok farklı seçenek var. Özellikle duygusallığa ve aşka düşkün olan kişilerin ilk tercihi genelde gül dövmesi olabiliyor. Bu dövme çeşidi vücudun her yerine uyum sağlayabiliyor.

Kılıç Dövmesi

İlginç dövme fikirleri arasında bir diğeri de kılıç dövmesi oluyor. Bu dövmenin esareti simgelediğini söyleyebiliriz. Kılıç dövmesini kollarda veya bacaklarda düşünebilirsiniz.

Çiçek Dövmesi

İlginç Dövme Fikirleri

Tek bir çiçek veya kolunuzda ya da sırtınızda daha büyük bir parça gibi bir çiçek dövmesi yaptırabilirsiniz. Sevdiğiniz birinin en sevdiği çiçekleri dövme olarak tercih edebilirsiniz. Bu tasarımların harika bir sanat eseri gibi sergileneceğini eklemeliyiz.

Sırt Dövmesi

İlginç dövme fikirleri sırt dövmeleri ile devam ediyor. Vücudunuza gerçekten ciddi bir dövme yaptırmayı düşünüyorsanız; sırtınız bunun için harika bir seçim. Kendini boş bir tuval gibi sunan bu kadar geniş bir cilt alanıyla, ne tür bir tasarım elde edebileceğiniz konusunda büyük bir özgürlüğe sahipsiniz. Ayrıca Japon tarzı dövmeler sırt için ideal olabilir.

Kartal Dövmesi

Popüler bir dövme de kartal dövmesi olmaktadır.  Bazıları kartal dövmelerinin özgürlüğü sembolize edebileceğini öne sürerken, diğerleri sadece bu yırtıcı kuşun kendisini seviyor. Bir kartal dövmesi hemen hemen her boyutta olabilir.

Kurt Dövmesi

Birçok insan kurt dövmelerinin koruma, sadakat ve gücü simgelediğine inanır. Kurt dövmeleri, gerçekçi bir kurt yüzü veya biraz daha soyut bir şey dahil olmak üzere çeşitli stillerde olabilir. 

Tek Çizgi Dövmesi

İlginç Dövme Fikirleri

İlginç dövme fikirleri söz konusu olduğunda tek çizgi dövmeleri de son derece revaçta. Bu dövmelerin en iyi yanı, herhangi bir tasarımı tek satırlık bir dövme olarak elde edebilmenizdir. Gerçek beceri gerektirdiğinden, tek sıra dövmeler konusunda kanıtlanabilir deneyime sahip bir dövme sanatçısı aramak en iyisidir.

Evcil Hayvan Dövmesi

Bazı evcil hayvan sahipleri tüylü arkadaşlarını sonsuza dek ciltlerinde ölümsüzleştirmeyi severler. Evcil hayvanınızın yüzü, patileri ya da tüm vücudu olsun, duygusal bir tasarım arayanlar için bu dövme çeşidi harika bir fikirdir.

Portre Dövme

İlginç Dövme Fikirleri

En sevdiğiniz ünlünün, annenizin, babanızın, kardeşinizin, eşinizin ya da çocuklarınızın portresini dövme olarak tercih edebilirsiniz. Bu tarz bir dövmenin mümkün olduğunca gerçekçi görünmesi son derece önemlidir. Bundan dolayı işinde profesyonel bir dövmeci tercih etmeniz şarttır.

Pusula Dövmesi

Rehberlik, koruma ve yön çağrışımları için bir pusula dövmesini düşünebilirsiniz. Gerçekçi görünen bir pusulayı veya dört yönü de gösteren bazı oklar gibi daha basit bir pusula dövme tasarımını seçebilirsiniz.

Ayak Bileği Dövmesi

Ayak bileğinize hemen hemen her şeyi dövme yaptırabilirsiniz. Bu nedenle istediğiniz küçük bir tasarım varsa, o zaman ayak bileği bunun için doğru bir seçim olabilir.

Yılan Dövmesi

İlginç dövme fikirleri arasında yılan dövmesi de yer alıyor. Bir yılan dövmesi, evrenin döngüsel doğasını sembolize edebilir çünkü derilerini değiştirirler ve esasen yeniden doğarlar. Bir yılan dövmesi vücudunuzun herhangi bir yerinde konumlanabilir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap