İlk Kez Dövme Yaptıracaklara Tavsiyeler

Dövme yaptırmayı düşünenler, ilk kez dövme yaptıracaklara tavsiyeler arıyor olabilir. Peki, dövme konusunda nelere dikkat etmelisiniz. İşte detaylar…

Dövme, benzersiz bir anlamı olan bir sembole izin veren deriye işlenmiş bir tasarımdır. Dövmeler eski zamanlardan beri çeşitli halklar tarafından kullanılmaktadır. Tarih boyunca dövmelerin çeşitli çağrışımları olmuştur. Gücün sembolü, dini bir işaret, köleleri ve hükümlüleri işaretlemek için bir sembol olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise son derece trenddir. Peki, ilk kez dövme yaptıracaklara tavsiyeler nelerdir?

Dövme Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

İlk Kez Dövme Yaptıracaklara Tavsiyeler

Dövme, saniyede 50 ila 150 kez deriye nüfuz eden bir iğne yardımıyla mürekkeplerin epidermise enjekte edilmesi işlemidir. Bazı insanlar bunun acı verici olduğunu bildiriyor. Ancak acı eşiğinize göre dövme yaptırırken hissedeceğiniz acı düzeyi de değişiklik gösterecektir. İlk kez dövme yaptıracaklara tavsiyeler, aşağıdaki gibi sıralanabilir:

İyi Bir Dövme Sanatçısı Bulun

Dövme yaptırmadan önce çok iyi araştırmalısınız. İşinde profesyonel ve deneyimli olan dövme sanatçılarından hizmet almanız hem sağlığınız hem de dövmenizin tasarımı için çok önemli. Dövme stüdyoları sayfamıza göz atarak kendiniz için en iyi dövme sanatçısını hemen bulabilirsiniz.

Tasarımı ve Stili Çok İyi Seçin

Dövme yaptırmak için birçok güzel stil var. Bazıları gerçekçi, bazıları sulu boyayı simüle eden, bazıları geometrik şekillere dayalı veya minyatür olanlar var. Onları keşfetmeniz ve ilham almanız önemlidir.

Dövme Yaptırmadan Önce Alkol Kullanmayın

İlk kez dövme yaptıracaklara tavsiyeler listesinde en önemli noktalardan biri de alkol. Elbette dövmeciniz dövme seansınızdan birkaç gün önce alkol kullanmamanızı önerecektir. Bu tür maddeler iyileşmeyi etkileyebileceği ve işlem sırasında daha fazla kanamaya neden olabileceği için bu tavsiyeye uymanız çok önemlidir. Ayrıca alkol, sinir sistemi, kalp ve bağışıklık sisteminde değişikliklere neden olabilir.

İlk Kez Dövme Yaptıracaklara Tavsiyeler

Küçük Bir Dövme Seçin

Her insanın acıya karşı farklı bir direnci vardır. Bu nedenle ilki için küçük bir dövme yaptırmak iyi bir fikirdir. Bu sayede dövmenin verdiği hissi ve ciltteki tepkisini bilmek mümkündür. Böylece direnmeme ve dövmeyi yarım bırakma riskine girmemiş olursunuz. Ve dövme yaptırma konusunda rahat olup olmadığınızı daha kesin olarak bileceksiniz.

Dövme yaptırmaya karar verdiğinizde, çok fazla duygu ve sinirin ortaya çıkması normaldir. Bu nedenle, ilham ve çeşitli tasarım seçenekleri aramak uygundur. Bir dövme, kendinizi rahat hissettiğiniz ve tanımladığınız bir şey olmalıdır. Bu yüzden tutkulu olduğunuz şeyin bir sembolü olarak dövme seçimi yapmak son derece önemlidir.

Kullanılan Mürekkeplerin Türünü Öğrenin

Kullanılacak mürekkeplerin kalitesi ve sertifikasyonunun sorgulanmasının çok önemli olduğunu hatırlatırız. Bu konuda dövmecinizden detaylı bilgi almalısınız.

Rahat Kıyafetler Giyin

Her ne kadar bariz görünse de rahat kıyafetler ve sizi sakin hissettirecek unsurlar tercih etmeniz önemlidir. Bir bacağınıza dövme yaptıracak ve ardından kot pantolon veya çok dar giysiler giyecekseniz, bu durum zorlayıcı olabilir. Kendinizi eğlendirmek ve dövmenin acısını düşünmemek için sizi rahatlatan veya mutlu eden müziklerden oluşan bir playlist indirebilirsiniz. Ayrıca bir dizi veya film izleyebilirsiniz. Dövme yaptırmaya bir arkadaşınızla gitmek bile iyi bir fikir olabilir.

Dövme Yaptırdıktan Sonra Bunları Unutmayın

İlk Kez Dövme Yaptıracaklara Tavsiyeler

İlk kez dövme yaptıracaklara tavsiyeler, dövme sonrasını da kapsıyor. Bunun için aşağıdakileri dikkate almanız gerekir:

Bakım Önerilerine Uyun

Dövme yaptırdıktan sonra, dövmeci bir nemlendirici sürmeli ve bandajlamak için üstüne ince bir plastik tabaka koymalıdır. Genellikle 24 saat sonra bandajı çıkarabilirsiniz ve kokusuz bir antibakteriyel sabunla cildi yıkamalısınız. Dövmeyi etkileyebileceğiniz için ovmamaya çalışın. Yaklaşık bir ay boyunca iyileşmenize yardımcı olması için antibakteriyel bir merhem kullanmalısınız. Dövmenin iyileşmesi ve sağlıklı olması adına süreçte titiz olmalısınız.

Tahriş Edici İlaçlardan ve Gıdalardan Kaçının

Sürekli olarak herhangi bir ilaç alıyorsanız, dövme yaptırma planları hakkında doktorunuza danışmanız önemlidir. Bununla birlikte, bir kez dövme yaptırdıktan sonra pıhtılaşmanızı değiştirebilecek ilaçlar almaktan kaçınmanız da önemlidir.

Dövmeyi Güneşten Koruyun

Dövme yaptırdıktan sonraki ilk gün ve haftalarda, iyileşme sürecinin doğru olması için güneşin dövmenize temas etmesine izin vermemeniz önemlidir.

Cildinizi Nemlendirin

Sağlıklı bir cilt için yapılması gereken bakımın dövmeli ciltler için daha da önemli olduğunu söylemeliyiz. Bu nedenle dövmenin uzun vadede iyi durumda kalması için sürekli nemlendirilmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap