İlk Kez Dövme Yaptırırken Bilinmesi Gerekenler

İlk kez dövme yaptırırken bilinmesi gerekenler vardır. Dövme yaptırmadan önce biraz endişelenmek normaldir, bu anlaşılabilir bir durumdur. Bu noktada çeşitli detaylara dikkat ederek, dövme yaptırma deneyiminizi bir üst noktaya ulaştırabilirsiniz. İşte ilk dövmesini yaptıracakların bilmesi gereken ayrıntılar…

Başkalarının Deneyimlerini Sorun

Herkesin farklı bir hikayesi olacağı için bu aşama kafa karıştırıcı olabilir. Bazıları şiddetli ıstırap çektiklerini iddia ederken, diğerleri dövme yaptırmanın o kadar da korkunç olmadığını söylüyor., Başkalarının deneyimleri hakkında konuşurken dövme seansından ne bekleyeceğiniz konusunda genel bir fikriniz olacak. Deneyimleri hakkında daha önce dövme yaptırmış olan tanıdığınız herkesle görüşün. Bunu yapmazsanız, başkalarının dövme deneyimlerinin videolarını online olarak izlemeyi deneyin.

İlk Kez Dövme Yaptırırken Bilinmesi Gerekenler

Profesyonel Bir Dövme Stüdyosu Seçin

İlk kez dövme yaptırırken bilinmesi gerekenler arasında bir diğeri de saygın ve profesyonel bir dövme stüdyosu ile iş birliği yapmaktır. Dövme yaptırmaktan korktuğunuzda, rahatlamanıza yardımcı olacak bir şeye ihtiyacınız vardır. Bu nedenle, davetkar bir atmosfere ve işinde profesyonel sanatçılara sahip bir stüdyo bulursanız, prosedürden korkmanız daha az olasıdır. Onlarla güçlü bir ilişkiniz varsa, sorunlarınız hakkında bir dövmeciyle de görüşebilirsiniz. Ve şüphesiz endişelerinizi anlayacaklar ve seans sırasında sizi olabildiğince rahat hissettirmeye çalışacaklardır. Randevu almadan önce stüdyoyu ziyaret etmeyi düşünün. Bu sizin için bir seçenek değilse, çevrenizdeki saygın dövme dükkanları için internette arama yapabilirsiniz. Sayfamız üzerinde yer alan dövme stüdyoları arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Yanınızda Bir Yakınınız Olsun

Birçok dövme salonu, bir destek kişisinin dövme yaptırma esnasında müşterisine eşlik etmesine izin verir. Ondan destek alarak dövme sürecinizin daha rahat geçmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca dövme seansınız boyunca bir bardak su veya isteyebileceğiniz başka bir şey almanıza yardımcı olabilirler.

İlk Kez Dövme Yaptırırken Bilinmesi Gerekenler

Ağrı Toleransınızı Bilin

İlk kez dövme yaptırırken bilinmesi gerekenler arasında bir diğeri de ağrı toleransı ile alakalı. Acı eşiğinizi tanıyın. Ağrı eşiğiniz zayıfsa, ilk önce daha küçük bir dövme yaptırmayı düşünebilirsiniz. Bu dövmeler sadece bir veya iki saat sürecek. Ayrıca dövme yaptırmanın nasıl bir şey olduğunu da anlayacaksınız. Ve eğer beğenirseniz, kesinlikle ikinci bir dövme daha yaptıracaksınız, hatta belki daha büyüğünü. Ama bunun cesaretinizi kırmasına izin vermeyin. Dövme ağrısı tolere edilebilir, bu yüzden birçok kişi onlara bağımlıdır. Dövmeler dayanılmaz derecede acı verici olsaydı, bu kadar çok insanın dövme yaptırdığını görmezdiniz.

Seans Sırasında Molalar Verin

Sadece biraz temiz havaya veya süreç üzerinde düşünmek için birkaç saniyeye ihtiyacınız varsa, sanatçınızdan bir mola talep edebileceğinizi bilin. Bu aynı zamanda sanatçınızın esnemesi ve rahatlaması için zaman sağlayacaktır. Fakat, çok uzun duraklamalar yapmayın. Çünkü bunu yapmak hem sizin hem de sanatçı için bağı koparacaktır. Ayrıca çok fazla ara vermekten kaçının. Mümkün olduğunca çabuk atlatmak tercih edilir. Kendinizi huzursuz hissettiğiniz her an ara vermeniz uygun olacaktır.

İlk Kez Dövme Yaptırırken Bilinmesi Gerekenler

Ağrının Sürekli Olmadığını Unutmayın

İlk kez dövme yaptırırken bilinmesi gerekenler söz konusu olduğunda bu da önemli bir husustur. Sanatçı dövme yaparken sürekli olarak mürekkep tüpünü doldurmalıdır. Dövme seansınızın uzun süreli, sürekli, ağrılı bir cilt uygulaması olmasını beklemeyin. Sanatçı farklı mürekkepler isteyecektir; bu arada, nefesinizi geri kazanmak için zamanınız olacak.

Rahat Giysiler Giyin

Dövme seansınız boyunca uzun süre sabit bir duruşta olacaksınız. Bu nedenle bol ve rahat kıyafetler tercih etmelisiniz. Vücudunuzun dövme yapılacak bölgesini ortaya çıkaracak bir şey giymeye çalışın. Kıyafetlerinizin temiz olduğundan emin olun. Yeni dövmeniz bakteriyel hastalıklara yatkın olduğundan kirli giysilerden kaçınılmalıdır. Stüdyoda üşürseniz diye fazladan bir ceket veya kazak getirin.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap