Kadınlar İçin Çiçek Dövmesi Önerileri

Kadınlar için çiçek dövmesi popüler seçimlerden biridir. Peki, hangi çiçekler kadınlar için uygun bir dövme tasarımı sunuyor? Her çiçeğin belirli bir anlamı vardır ve olaya, iletmek istediğiniz duyguya ve mevsime göre onunla ilişkilidir. İşte, kadınların tercih edebileceği çiçek dövmeleri ve anlamları…

Lale Dövmesi

Gelin buketlerinin favori çiçekleridir. Anlamı mükemmel aşktır. Kırmızı lale gerçek aşk, sarı lale umutsuz aşkı simgeler. Morlar sadakati, beyazlar ise affetmeyi ifade eder.

Gül Dövmesi

Kadınlar için çiçek dövmesi söz konusu olduğunda bu listede gül dövmeleri de mutlaka yer almalıdır. Dövmede en yaygın çiçek tasarımlarından biridir. Onlar aşıkların sembolüdür. Renklerinin farklı anlamları vardır: Beyaz, saflık ve masumiyet ile eş anlamlıdır, pembe önemli bir olaya teşekkür etmek ve kutlamak içindir, sarı bir uyarı işaretidir ve turuncu neşe demektir. Elde edilmesi en zor olan maviler ise güven ve uyumun simgesidir.

Zambak Dövmesi

Zambak, Frida Khalo ve Diego Rivera’nın en sevdiği çiçeklerdi. En büyük boy çiçeklerdir, dolayısıyla anlamları zarafet, üstünlük ve asaleti ifade eder.

Gerbera Dövmesi

Şu anda dünyanın en popüler beşinci çiçeğidir. Çok çeşitli canlı renklere sahiptir. Kadınlar için çiçek dövmesi listesinde de yer almaktadır. Neşeyi göstermek ve herkesi gülümsetmek için ideal bir çiçektir. Arkadaşlığı ve dostluğu da simgeler.

Karanfil Dövmesi

Karanfillerin çok belirsiz bir anlamı var. Genelde sevgiyi ifade ettiği söylenir. Beyaz karanfil samimi dostluktur, kırmızı tutkudur, pembe masum bir aşktır.

Papatya Dövmesi

Kadınlar için çiçek dövmesi listesinde bir diğeri de papatya dövmesi oluyor. Saflığı, masumluğu ve sevgiyi ifade eden bir tasarımdır.

Ayçiçeği Dövmesi

Anlamı sadakat ve hayranlıktır. Güneşin parlaklığını temsil eden bir çiçektir ve göz alıcı rengi onu dövme için ideal kılar. Benzersiz bir sevgi duygusunu ifade etmek isteyenlerin favori tasarımlarından biridir.

Zambak Dövmesi

Akdeniz’e özgü bu bitkiler doğrudan kalp ve masumiyet ile ilgilidir. Çok zarifler, saf ve narin bir aşkı ifade ediyorlar.

Lotus Çiçeği Dövmesi

Lotus çiçeği, özlediğimiz huzur ve huzurun bir hatırlatıcısı olan manevi saflık anlamına gelir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap