Kadınlar İçin Dövme Fikirleri

Dövme yaptırmak istiyor ancak nasıl bir dövme yaptıracağınız konusunda kararsızlık yaşıyorsanız; çok doğru yerdesiniz! İşte, kadınlar için dövme fikirleri

Son zamanlarda dövmeye olan talep artmış durumdadır. Dövmeler, özellikle kadınlara bir artı katıyor ve duygusal bir görüntü sunuyor. Çünkü bu onları güçlü, kendilerinden ve vücutlarından emin gösteriyor. Dövme söz konusu olduğunda erkeklerin aksine kadınlar, daha narin tasarımları tercih etme eğilimindeler. Seçilen tasarımlar daha estetik bir görüntü oluşturuyor. Kadınlar için dövme fikirleri arıyorsanız; aşağıdaki önerilere göz atabilirsiniz.

Hayvanlar ve Doğa Dövmeleri

Kadınlar İçin Dövme Fikirleri

Kadınlar tarafından en çok tercih edilen temalardan biri de genellikle hayvanlar ve doğadır. Bunlar arasında çok yaygın çiçekler ve bitkiler ile kelebek, kurt, yılan gibi hayvanlar bulunur. Biraz klişe gibi görünse de çok tekrarlanan fikirlerdir. Tabii ki estetik açıdan her zaman yenilik sunarlar.

Mistik Dövmeler

Kadınlar İçin Dövme Fikirleri

Birçok kadın tarafından seçilen bir başka tema da sihir ve mistisizm ile ilişkilendirilen temalardır. Bu tür semboller çok güçlüdür ve derin anlamları vardır. Ayrıca günümüzde mistisizm, feminizmle ilişkilendirilmiştir.

Bacak Dövmeleri

Kadınlar İçin Dövme Fikirleri

Kadınlar için dövme fikirleri arasında bir diğeri de bacak dövmeleri oluyor. Bacak dövmeleri birçok kadın tarafından tercih edilir. Bir yandan bu dövmeler, özellikle uyluklara yakın olanlar, o bölgeye dikkat çektikleri için çok çekicidir.

Öte yandan, bu tür dövme, alanlar geniş olduğu için çok daha büyük bir genliğe izin verir. Böylece çekiciliğini kaybetmeden çok fazla ayrıntıya sahip, büyük, yaratıcı tasarımlara olanak tanır. Ayrıca dövmenin farklı bölgeleriyle oynayabilir ve bu sayede onu vücudunuzun anatomisine uyarlayabilirsiniz. 

Parmak Dövmeleri

Kadınlar İçin Dövme Fikirleri

Kadınlar için dövme fikirleri söz konusu olduğunda parmak dövmelerinden de bahsetmemiz gerek. Yıllardır trend olan dövmeler ele ve özellikle parmaklara yapılan dövmelerdir. Genellikle küçük tasarımlardan oluşurlar, çizgiler ve kalpler içerirler. Tasarım ne olursa olsun, bu dövmeler çok dikkat çekiyor çünkü eller her zaman görülüyor.

Ellerdeki dövmelerin çok estetik olduğu iyi bilinmektedir, çünkü parmaklarınıza çok fazla zarafet ve stil katarlar. Bu alanlar sadece küçük tasarımlara izin verir ve kadınlar için bu iyi bir seçimdir. Bazıları tüm eline dövme yaptırmayı tercih etse de bu çok yaygın değildir.

Ayak Dövmeleri

Kadınlar İçin Dövme Fikirleri

Ayak dövmeleri inanılmaz derecede güzel bir seçenektir. Bu dövme türü çok sevimli ve estetiktir. Göze çarpmayan bir bölgeye incelik katar. Sık görülmeyen bir yerde olan bu dövme türü yaz aylarında, şık bir görüntü sunar. Ayaklardaki dövmeler yaz ile neredeyse doğrudan ilişkidir. Bu nedenle dalgalar, kumsallar, güneşler gibi seçenekler bir adım öne çıkar. Bu alanda trend olan harika bir seçenek, minimalist tek kelimelik dövmelerdir. Sadelikleri ile dikkat çekiyorlar ve mükemmel görünüyorlar.

Omuz Dövmeleri

Kadınlar İçin Dövme Fikirleri

Kuşkusuz güzel ve çok estetik bir seçenek, omuzdaki dövmelerdir. Bunlar omzun doğal şeklini takip edebilir, omzu iyi bir şekilde çevreleyebilir. Omuz dövmeleri çok güzel duruyorlar. Çünkü omuzun doğal şeklini takip ediyorsa tasarım bu detay ışığında gerçekleştiriliyor. Bu da hoş bir görüntü vadediyor.

Boyun Dövmeleri

Kadınlar İçin Dövme Fikirleri

Kadınlarda daha az geleneksel olan dövmelerden biri de boyuna yapılan dövmelerdir. Genelde erkeklerin dövme yaptırdığı bir yerdi ama bu geçmişte kaldı. Şu anda ünlüler de dahil olmak üzere birçok kadın bu hassas bölgeye dövme yaptırmayı tercih ediyor. Diğer alanlarda olduğu gibi, kadınların büyük bir kısmı küçük, narin ve dikkat çekici durumlarda minimalist tasarımları tercih ediyor. Boyun dövmelerinin tek dezavantajı, çok büyük dövmeler elde etmenin mümkün olmaması ve daha iyi görünmesi için boynun doğal şekli üzerinde belirli bir şekilde çalışılması gerektiğidir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap