Kadınlar İçin En İyi Dövmeler

Dövme yapmayı düşünüyorsanız; bu kararı vermeden önce teninizde taşıyacağınız tasarım için detaylıca araştırma yapmanız önemlidir. Bu çizimin kalıcı olacağını unutmamalı ve seçtiğiniz dövmenin zevklerinizle ve kişiliğinizle uyum sağladığından emin olmalısınız. Peki, kadınlar için en iyi dövmeler hangileri?

Çiçek Motifleri

Kadınların en sevdiği tasarımlardan biri de çiçekli dövmelerdir. Bu geniş yelpazede her türlü çizimi bulabilirsiniz: tek bir çiçek, kadın bedeninin büyük bir bölümünü kaplayan bütün bir çiçek topluluğu ya da tabii ki lotus çiçeği, yani Budizm’i temsil eden çiçek. Bu tasarımlar %100 feminendir ve farklı anlamlar içerebilir. En yaygın olanlardan biri, çiçeklerin güzellik ve kadınlığın sembolü olduğudur. Fakat çiçekler aynı zamanda doğa, özgürlük, maneviyat, meditasyon ve sakinlik anlamına da gelebilir.

Tüy Dövmesi

Kadınlar için en iyi dövmeler arasında bir diğeri de şüphesiz ki tüy tasarımları. Bu stil dövme genelde aşkı simgeler. Özgürlüğün bir işareti olabilir. Şamanik kültürlerde hayvan tüyleri ataları veya ruhları çağrıştırmak için kullanılmıştır. Bu şekilde, bu dövme ile manevi dünyaya bağlı kalma arzunuzu yansıtabilirsiniz.

Ağaç Dövmeleri

Bu dövme tasarımı, birden fazla çağrışıma sahip olduğu için hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Ağaç dövmesinin en genel anlamı, insanlarla doğa, ağaçlar, ormanlar vb. arasındaki bağlantıyı vurgulamaktır. Ağaçlar ayrıca olgunluğun ve yaşamınızda büyüdüğünüz, öğrendiğiniz ve şimdi bundan tamamen zevk aldığınız bir aşamaya ulaşmış olmanın bir sembolü olabilir. En çok tekrarlanan dövmelerden biri hayat ağacıdır. Bilgelik, bağışlama, sonsuzluk, bilgi gibi yaşamın yönlerini temsil eden bir tasarımdır. Daha feminen bir dövme istiyorsanız, ağacın yanına bir kuş ya da çiçek düşünebilirsiniz.

Kelebek Dövmeleri

Kadınlar için en iyi dövmeler elbette kelebek dövmelerini de içeriyor. Bu hayvan, kuşlarda olduğu gibi özgürlüğü simgeliyor ama buna ek olarak zarif görünümü, çeşitli renkleri ve formlarındaki güzelliği nedeniyle kadınlığın simgesi olarak da kabul ediliyor.

Düşkapanı Dövmesi

Düşkapanı tasarımları ve renkleri kadın vücudu için ideal olduğundan, kadınların favori dövmelerinden bir diğeridir. Ayrıca, tüyleri, dairesel şekli ve rengi sayesinde estetik açıdan çok çarpıcı bir sembol olduğu için popülerdir. Bu tasarım, iyi ve kötü enerjileri filtreleme gücünün simgesi olarak da kabul edilir.

Kalp Dövmesi

Kadınlar için başka bir dövme tasarımı, kalpleri içeren tasarımdır. Bu dövmenin sembolü birçok anlamla ilişkilendirilebilir: sevgi, romantizm, maneviyat, uyum gibi. Seçtiğiniz tasarıma bağlı olarak anlam değişebilir.

Kuş Dövmesi

Dövme yaptırmak için en iyi seçeneklerden biri de kuşları içeren bir tasarımı tercih etmektir. Bu hayvan, özellikle uçmakta olan veya tam uçuş halinde olan bir kuş tasarımı ise özgürlüğün sembolü olarak kabul edilir. Bununla beraber kuşlar, barış, gökyüzü ile yeniden birleşme ve dolayısıyla maneviyat ya da tasavvuf anlamına da gelebilir. Kuş tasarımları arasında zeka ve bilgeliği simgeleyen kartal veya baykuş kullanan çizimlere de rastlamak mümkündür.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap