Kadınlar İçin Göğüs Dövmeleri

Kadınlar için göğüs dövmeleri son derece popüler. Birçok kadın dövme yeri olarak göğüs ve göğüs kafesini tercih ediyor. Peki, vücudun bu alanı için uygun olan dövmeler hangileri?

Yazılı Göğüs Dövmeleri

Kadınlar İçin Göğüs Dövmeleri

Çok kişisel bir dövme istiyorsanız ibareler, harfler ya da isimler bulunan dövmeler sizin için iyi bir seçenek. Bu tip tasarımlar sayesinde göğüs dövmenize kolaylıkla kişisel bir dokunuş kazandırabilirsiniz. Göğüs dövmenizin tüm alanı kaplamamasını istiyorsanız, tek harfler, kısa ifadeler veya isimler sizin için iyi bir fikirdir. Öte yandan, daha büyük ve anlamlı bir dövme istiyorsanız, her zaman anatominizin orantısını ve simetrisini göz önünde bulundurarak, gövdenizin ortasına bir ifade dövmesi yapabilirsiniz. Göğüs altı veya ana hatlarındaki ifadeler de kadınlar için mükemmel bir fikirdir.

Çiçek Dövmeleri

Kadınlar İçin Göğüs Dövmeleri

Kadınlar için göğüs dövmeleri arasında en popüler olanlardan biri de çiçek dövmeleri diyebiliriz. Çiçek tasarımları çok çeşitlidir ve gizli, küçük ve hoş bir tasarımdan tüm yaka bölgesini, üst göğüs bölgesini veya çevresini kaplayan büyük bir çiçek tasarımına kadar seçenekler sonsuz. Siyah ya da beyaz, renkli veya yarı renkli ya da suluboya bir tasarım seçebilirsiniz. Her durumda, asla başarısız olmayacağı için çiçek desenlerini denemenizi öneririz. Göğsün yanına çizdirmek için küçük bir çiçek veya her şeyi süsleyen bir çiçek kombinasyonu tercih edebilirsiniz. Çiçekler sayesinde, kişiliği ve anlamı olan bir dövme elde etmek adına doğru formülü bulabileceksiniz.

Kalp Dövmeleri

Kadınlar İçin Göğüs Dövmeleri

Kadınlar için göğüs dövmeleri listesinde kalp dövmeleri de var. Bu tarz dövmeler sembolizm ve gerçeklikle ilgilidir. Kalple alakalı sembolün küçük, gizli ve narin bir tasarımını tercih edebilirsiniz. Ancak daha gerçekçi bir şey istiyorsanız, kalbimizin bulunduğu sol göğsün hemen üstündeki yere dövmenizi yaptırabilirsiniz. Kalpler basitleştirilebilir ve hem köprücük kemiğinde hem göğsün ortasında ya da konturunda yapılabilir. Daha çarpıcı tasarımlar tercih etmek isterseniz çiçekler, nota anahtarları, takımyıldızlar veya öne çıkarmak istediğiniz diğer motiflerin arasına kalbi çizebilirsiniz.

Kanat Dövmeleri

Kadınlar İçin Göğüs Dövmeleri

Kadınlar için göğüs dövmeleri kuş ve kanat tasarımları ile devam ediyor. Kuşlar, en sık dövme yapılan hayvanlardan biridir ve sadece bu değil, aynı zamanda tüyleri sıklıkla tercih edilmektedir. Göğsünüzde özgün bir dövme istiyorsanız, merkezden omzunuza kadar siyah renkte, özellikle kanatlarının görülebileceği bir kuş sürüsü tasarımını seçebilirsiniz. Küçük kuşların temsil ettiği kanatların hareketini, daha ihtiyatlı ve küçük bir tasarımla da tercih edebilirsiniz.

Bir başka iyi seçenek de, göğsünüzü güçlendirmek ve vurgulamak için yaka çizgisinin üstünde veya altında iki kanat yapmaktır. Seksi bir tasarım arıyorsanız, bu mükemmel bir fikir. Ek olarak, kanatları, daha önce bahsettiğimiz kuşlar gibi kanatları içeren diğer öğeler veya dövme karakterleri ya da sembolleri ile ayrıca böcekler ve hatta tanrılar gibi diğer simgelerle karıştırabilirsiniz.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap