Kedi Dövmesinin Anlamı Nedir?

Kedi dövmesinin anlamı nedir? Bazıları uğursuzluk getirdiğini düşünür, bazıları ise her zaman bir şeylerin peşinde olduklarını düşünür, ancak birçok insan için kediler görkemli, zarif ve neredeyse büyülü hayvanlardır. Bu nedenle, giderek daha fazla insanın cildini bu kedilerden biriyle süslemeye karar vermesi şaşırtıcı değildir.

Kedi Dövmesinin Anlamı

Kedi Dövmesinin Anlamı Nedir?

Gerçek şu ki, kedileri kendilerine yakın hissetmek isteyenlerin sayısı giderek artıyor ve bu nedenle bu tasarımla güzel bir dövme yaptırmaktan insanlar çekinmiyorlar. Kedi dövmesinin anlamı hakkında şunları söyleyebiliriz:

  • Kelt kültürü için kediler ölüler dünyasının koruyucularıydı ve hepsi sessiz varlıklar oldukları ve en gizemli gözlere sahip oldukları için bu durum böyleydi. Aslında, bu hayvanın sadece gözlerini dövme olarak seçen birçok insan var.
  • Eski Mısır’da kedilere saygı duyuldu, mumyalanmış bazı örnekler bile bulundu. Kedi başlı bir kadın olan tanrıça Bastet, evleri korumakla görevliydi ve aynı zamanda yaşama sevincini de simgeliyordu. En sık tercih edilen kedi dövmesi modellerinden bir diğeri, kanatlarla da tasvir edilebilen Mısır sfenks kedileridir.
  • Viking efsanelerine göre aşk tanrıçası tanrıça Freyja’nın arabasını kediler çekermiş. Zararlıları uzak tutmaya hizmet ettikleri için onları evcil hayvan olarak beslemeleri çok yaygındı. Bu nedenle, evlenecek olan tüm kadınlar için vazgeçilmez bir hediyeydiler. Bu anlamda bir kedi dövmesi, yeni bir evliliği veya eşinizle birlikte bir hayatın başlangıcını sembolize edebilir.

Kedi Dövmesinin Anlamı Nedir?

Kara Kedi Dövmesinin Anlamı Nedir?

İlginçtir ki, bazı yerlerde kara kedi uğursuzluk bazı yerlerde de tam tersi anlamına gelir. Esasen, eski zamanlarda bu kedigiller ikili doğaları, yani aynı zamanda uysal ve şiddetli olmaları nedeniyle saygı görüyorlardı. Bir yandan, kara kedi dövmesi, yıllar önce kötü ruhları kovmak için kullanıldığından bir yıkım sembolü haline gelir. Diğer yandan, bu tür bir dövme aynı zamanda güç, gizem ve kadınlık anlamına gelmektedir.

Kedi Dövmesinin Anlamı Nedir?

Cheshire Kedi Dövmesinin Anlamı Nedir?

Alice Harikalar Diyarında birçok insana ilham verdi. Bir Cheshire kedisi dövmesi, bu hayvanların yaramaz ve zeki doğasına atıfta bulunur. Bu tuhaf karakterin ortaya çıkma ve kaybolma yeteneğine sahip olduğunu zaten biliyorsunuz, o zaman uçma arzusu, bu dövmenin anlamlarından bir diğeri.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap