Kiraz Çiçeği Dövmesinin Anlamı Nedir?

Kiraz çiçeği dövmesinin anlamı nedir? Dövme yaptırmayı düşünüyorsanız, çiçek ve bitki dövmelerinin özellikle kadın vücuduna en çok yakıştığını fark etmişsinizdir, ancak bunlar yıllardır erkekler arasında da popülerdir. Bitkilerin ve yapraklarının şekilleri vücudunuzun şekline uyum sağlar ve onlara hacim vererek güzelliklerini vurgular. Bu çiçekler arasında kiraz çiçeği oldukça moda.

Kiraz çiçeği çok popüler bir dövme tasarımıdır çünkü çiçekleri güzeldir ve arkasında incelik ve Japon geleneğinin yanı sıra savaş ve samuray onurundan bahseden harika bir hikaye gizler. Şimdi, kiraz çiçeği dövmesinin anlamı hakkında bilinmesi gerekenleri inceleyelim.

Kiraz Çiçeği Dövmesinin Anlamı

Kiraz Çiçeği Dövmesinin Anlamı Nedir?

Kiraz çiçeği sakura olarak bilinen bir çiçektir. Japonya’da kadınlık için bir metaforu temsil ediyor. Çok kısa bir süre çiçek açan ve rüzgar çarptığında düşen narin bir çiçektir. Diğer çiçeklerden farkı, kiraz çiçeğinin en tepedeyken ağaçtan düşmesi ve solduğunu görmemenizdir. Bu halk için için sakura, kadınsı güzelliğin özelliklerini temsil eder: geçici, narin ve güzel.

Kiraz çiçeği dövmeleri genellikle açık tenli insanlarda harika görünür, çünkü ten rengi çiçeğin anlamı ile eşleşir.

Samuray Amblemi Olarak Kiraz Çiçeği Dövmesinin Anlamı

Kiraz Çiçeği Dövmesinin Anlamı Nedir?

Kiraz çiçeği dövmelerinin anlamlarından biri de samuray ile ilgilidir. Samuray kodunun (bushido) amblemi kiraz çiçeğidir. Çünkü bir samuray için ölüm hakkında şu detay önemlidir: evde yavaş yavaş solmak yerine bunu bir savaş sırasında, yani zirvede yapmaktan daha iyi bir fikir yoktur. Samuray kadınları ise eşlerini bir savaşta kaybederek ona sadık kalmak zorunda kalmışlardır. Genellikle eşlerinin onuruna bir kiraz ağacının önünde kendilerini öldürürler.

Aslında efsaneye göre kiraz çiçekleri başlangıçta her zaman beyazdı, ancak bu ritüel intiharlar nedeniyle kiraz çiçekleri de kanı emdiler ve pembeye döndüler.

Bu nedenle kiraz çiçeği dövmesi, kısa ömürlü ve güzel anlarla dolu, asil ve yoğun bir yaşam arzusunu da gösterir. Aynı zamanda anı yaşama, her günden son günmüş gibi yararlanma yeteneğini de sembolize eder. Bir kiraz çiçeği dövmesi yaptırarak, eski samuray savaşçılarının yaşam biçiminin işaretini yanınızda taşıyabilmeniz söz konusu olabilecektir.

Kiraz Çiçeği Dövmesinin Anlamı: Aşk

Kiraz çiçeği dövmesinin anlamı aynı zamanda aşk demektir. Kiraz çiçeği dövmesi birçok şeyi simgeliyor. Anlamları arasında en güzeli, Japonya’daki geleneksel bir ritüelle ilgilidir. Bu çiçeğe taptıkları yerle alakalıdır. Ama şu anda kiraz ağaçlarının olduğu her yerde kutlanır.

Kiraz ağacının çiçeklenmesi kısa ve geçicidir. Mart ayının sonu ile Nisan ayının başı arasında ortalama iki hafta sürer. Bu günlerde insanlar güzel çiçeklerini görmek için kiraz ağaçlarının altında toplanırlar. Ve geçmişte, Japonya’da bu tatiller (Hanami) kadınlara evlenme teklif etmek için kullanılırdı, çünkü flört etmeye izin verilen tek zamandı.

Bahar ekinoksu ile aynı zamana denk gelen kiraz ağacının çiçek açması, yeni ilişkilerin başlangıcına işaret eder ve bu nedenle kiraz çiçeği dövmesi de aşkta servet ve refahın bir işaretidir. Aşk anlamına gelen güzel ve orijinal bir dövme arıyorsanız; kiraz ağacı dövmesi iyi bir seçim olacaktır.

Geçici Güzelliğin Bir İşareti

Japon kültüründe, ruhun güzelliği yaptığınız güzel şeyler aracılığıyla görülebilir. Japonlar için ölüm anı ve bunu yapma şekli çok değerlidir, bu nedenle kiraz çiçeğinin geçici doğası, anlık güzelliği ve düşüşü ifade eder. Siz de küçük şeylerden hoşlanıyorsanız ve detaylardaki güzelliğe değer veriyorsanız, başkalarının göremediklerini gördüğünüzü belirtmek için bir kiraz çiçeği dövmesi yaptırabilirsiniz. Bir anda var olan ve sonra kaybolan küçük şeylerin değeri de yine kiraz çiçeği dövmesi ile ifade edilebilir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap