Kırlangıç Dövmesinin Anlamı Nedir?

Kırlangıç dövmesinin anlamı nedir? Kırlangıç ​​dövmeleri ve diğer kuş dövmeleri, özellikle kadınlar arasında, yaşı ne olursa olsun çok popülerdir.

Kırlangıç, uzun sivri kanatlı, kuyruğu çatallı ve gagası küçük bir kuştur. Havadaki böcekleri avlayabilmesi ve her zaman büyük sürüler halinde birlikte yürümeyi tercih etmesi gibi kendine has özellikleri ve davranışları ile diğer kuşlardan ayrılır. Küçük bir kuş olduğundan, birçok kişi dövme yaptırmak için bu kuşu seçiyor. Göçmen olduğu için dönüş ve gidiş kuşu olarak kabul edilir, bu da daha ılıman bölgelerde bol yiyecek aramak için soğuk yerleri terk ettiği anlamına gelir. Bu nedenle kırlangıç, baharın geldiğini haber vermesiyle ünlüdür. Peki, kırlangıç dövmesinin anlamı nedir?

Kırlangıç Dövmesinin Anlamı

Kırlangıç Dövmesinin Anlamı

Kırlangıç ​​dövmelerinin dünya çapında sembolizmle dolu bir geçmişi vardır. Çoğunda bu kuş dövmeleri çok hassastır ve birçok anlam taşır. Yüzyıllar boyunca, birçok insan için kırlangıç ​​dövmeleri, uzun bir yolculuğa çıkma isteği, sağlık, sadakat ve esenlik ile doğrudan ilişkiliydi.

Kırlangıç ​​dövmelerinin bir başka anlamı da aşkla ilgilidir. Kırlangıçlar tüm yaşamları boyunca tek eşli hayvanlar oldukları için genel olarak sevgiyi, eşleri, aileyi, sadakati simgelemenin bir yolu olarak yapılmıştır. Bundan dolayı çift dövmeleri arasında oldukça popüler bir seçimdir.

Yunan mitolojisinde bu kuş, anne özünden olan ve geceleri sevgili kocasının ölümünün yasını tutan bir kırlangıca dönüşen tanrıça İsis ile ilişkilidir. Görüntüsü varoluş döngüsünü sembolize ediyor: yaşam, ölüm ve diriliş.

İslam dini onu “şeref kuşu” olarak görür ve tahttan çekilmeyi ve iyi bir yoldaşı temsil eder. Çin’de her zaman eve döndükleri için sadakat ve doğurganlığı sembolize eder. Estonya’da bu kuşun ulusal bir sembol olması ve sonsuz mutluluğu, özgürlüğü ve özerkliği ifade etmesiyle daha fazla ilgisi vardır.

Kırlangıç Dövmesinin Anlamı

Bu kuş sürekli göç ettiğinden, bazı insanlar bu göçebe yaşamla özdeşleştikleri için onu dövme olarak seçiyorlar. Diğerleri onu seçiyor çünkü iyi enerjiler, haberler, bolluk ve büyüme ile dolu bahar döngüsünü getiriyor. Elbette, modeller ve stiller çeşitlidir.

Bu dövme türü genellikle yazılı dövme, yıldız, ok, kiraz veya çiçekler gibi başka bir sembolle birleştirilir. Kırlangıçlar vücudun herhangi bir bölgesinde dövme olarak yapılabilse de insanlar tarafından dövme yapmak için en çok seçilen kısımlar omuzlar, kalçalar, sırt, ayaklar ve göğüstür, ancak hepsi kişisel zevkinize bağlıdır.

Kırlangıç Kuşu Hakkında Diğer Detaylar

Kırlangıç Dövmesinin Anlamı

Bazı kültürlerde kırlangıç, finansal başarı ve iyi talihin bir alametini temsil eder. Bir kimse zenginlik peşindeyse, kuşun uçuşunu gözlemlediği anda iki madeni parayı birbirine sürtmesi gerekir. İngiltere’de bileklerdeki bir kırlangıç ​​dövmesi, bireyin iyi bir dövüşçü olduğunu veya dövüş için büyük bir beceriye sahip olduğunu gösterebilir.

Kırlangıçlar çok çabuk öldükleri bilinen kuşlardır, ancak gerçekte daha uzun bir ömre sahiptirler ve yaklaşık sekiz yıl yaşarlar. Kolektif kuşlardır, her daim gruplar halinde görülürler ve yiyecek aramak için yalnız uçarken görülme vakaları çok azdır. Bu gökyüzü hayvanları, nemli ve ılıman iklimin tadını çıkarma alışkanlığına sahiptir, bu nedenle daha iyi bir iklim arayışı içinde genellikle sürüler halinde göç ederler. Bu kuşlar, yüksek sıcaklıkları daha çok sevdikleri için ağırlıklı olarak Afrika, Avrupa ve Asya’da bulunur.

Kırlangıç kuşları hakkında diğer detaylar:

  • Çin’de iki kırlangıç ​​sadakati temsil eder.
  • Bu kuşların kalkışları ve varışları ekinoksların tarihine karşılık gelir.
  • Antik Yunanistan’da kırlangıçlar, zararlı böcekleri ortadan kaldırdıkları için biyolojik dengede önemli bir rol oynadılar.
  • İslam’da kırlangıç, cennet kuşu olmasıyla ünlüdür ve feragat ve iyi arkadaşlığı sembolize eder.
  • Persler için bu kuş, göç anında yalnızlığı ve ayrılığı temsil eder.
  • Wallonia’daki bir efsaneye göre, İsa Mesih çarmıha gerilirken üzerinden uçan kırlangıç, alnını yaralayan her dikeni söküp atmış.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap