Koç Burcu Dövmesinin Anlamı Nedir?

Koç burcu dövmesinin anlamı nedir? Koç insanları doğaları gereği cesur, iyimser ve cesurdur. Bu insanlar sadece kendi fikirlerine göre hareket etmeyi severler ve doğuştan liderdirler. Koç burcu dövmesini tercih etme nedeni, genelde insanların bu özellikleridir.

Koç Burcu Dövmesinin Anlamı

Koç Burcu Dövmesinin Anlamı

Koç burcu ateş unsuruna aittir. Bu sebeple de dövmenin bu versiyonunun nitelikleri oldukça cüretkar ve biraz eksantriktir. Bu tür dövmelere sahip bireyler açıkça hedeflerine doğru ilerliyorlar. Sorunlar ortaya çıktığı zaman panik yapmıyorlar, onları çözüyorlar. Bazen başkalarına güçlü ve kavgacı ruhlarını ve hırslı karakterlerini göstermek için bir koç dövmesi yapılır. Bazen bir koç görüntüsü vücuda nazar ve negatif enerjiye karşı koruyan bir simge olarak uygulanır.

Koç burcu takımyıldızı dövmesi dört yıldızdan oluşur, son derece çekici ve mütevazı görünüyor. Bu seçenek sırt, köprücük kemiği, bilek veya boyuna uygulama için idealdir. Çoğu zaman, kadınlar bir takımyıldız şeklinde bir koç dövmesi seçerler. Ve tamamlayıcı olarak, çiçek motifleri, yıldızların saçılması veya koçun kendisinin sembolünü kullanabilirsiniz.

Kadınlar İçin Koç Burcu Dövmesinin Anlamı

Koç Burcu Dövmesinin Anlamı

Kadınlar için koç burcu dövmesi farklı şekillerde tasarlanabilir. Dövme sanatçıları kelebek, kalp ya da çiçekler ile koç burcu dövmesini zenginleştirebilir. En yaygın seçenek ise dövmenin V harfi biçiminde yapılmasıdır. Bir başka harika seçim ise koç yüzü tasarlamaktır. Bir koç dövmesi kadınların güçlü yönlerine vurgu yapar. Ancak aynı zamanda bu dövme kadınlık ve cinselliğe de vurgu yapar. Temel olarak, bu seçenek gizlilik ve gizemi göstermek için vücutta daha kapalı yerlere uygulanır. Kalçalar, bilekler, göğüs, kollar veya alt sırt, koç burcu dövmesinde sıklıkla tercih edilir.

Erkekler İçin Koç Burcu Dövmesinin Anlamı

Koç Burcu Dövmesinin Anlamı

Erkeklerin güçlü ve büyük bir koç boynuzu dövmesi seçmeleri yaygındır. Sıra dışı koç dövmesi seçenekleri de bulunmaktadır. Örneğin, ateşli bir çerçeve ile tasvir edilmiş dövme erkeklerde yaygın bir tercih olarak öne çıkmaktadır. Erkeklerin çoğu bir koç dövmesini özel anlam içerecek şekilde tercih eder. Bu desen en iyi baş, boyun veya köprücük kemiğine yerleştirilir. Renk şemasına gelince, bir erkeğin gücünü ve erkekliğini vurgulayacak siyah çizimlere dikkat etmek en iyisidir. Koç dövmeleri erkeklerde en çok göğüste, sırtta, gövdede veya kolda bulunur.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap