Kol Dövmesi Önerileri

Kol dövmesi önerileri merak ediliyor. Güzel ve estetik tasarımlar kol bölgesinde iyi bir görüntü sunuyor. Minimalist tasarımlardan ayrıntılı tasarımlara kadar birçok seçenek mevcut. İlham alabileceğiniz kol dövmeleri için yazımızı inceleyebilirsiniz!

Narin ve güzel bir dövme arıyorsanız fakat aynı zamanda sizin için dövmenin anlam ifade etmesini istiyorsanız; çok doğru yere geldiniz! Estetik ve sembolik olarak en beğenilen dövme fikirlerini sıraladık. İşte, kol dövmesi önerileri…

Yılan Dövmesi

Kol Dövmesi Önerileri

Yılanın, kültürlere göre farklı anlamları bulunmaktadır. Batı kültüründe yılan, tehlike, ihanet ve baştan çıkarma ile ilişkilendirilir. Ancak diğer kültürlerde çok daha olumlu bir anlamı vardır. Örneğin Budist kültüründe değişimi, bilgeliği, sağlığı ve gücü sembolize eder. 

Kelebek Dövmesi

Kol Dövmesi Önerileri

Kol dövmesi önerileri arasında bir diğeri de kelebek sembolü oluyor. Kanatlara sahip kelebek, güzelliğin yanı sıra özgürlüğü de simgeliyor. Özgürlüğüne düşkün olan biriyseniz, kolunuz için kelebek dövmesini düşünebilirsiniz.

Çiçek Dövmesi

Kol Dövmesi Önerileri

Çiçekler mükemmel bir kadınsı semboldür. Tazelik, özgürlük, güzellik, doğurganlık ve değişimi sembolize eder. Doğurganlık ve değişim gibi çiçeklerin kendi özellikleriyle, mevsim değişiklikleri ile ilişkilidir. 

Gül Dövmesi

Kol Dövmesi Önerileri

Kol dövmesi önerileri arasında yer alan gül dövmesi son derece popülerdir. Bu çiçek türü o kadar çarpıcı ve anlamlıdır ki birçok insanın ilk tercihi olur. Güller aşkı, tutkuyu ve baştan çıkarmayı temsil eder. Bu çiçekler özellikle Batı’da önemlidir, fakat Doğu’da aynı anlamları lotus çiçeğinde bulabiliriz.

Papatya Dövmesi

Kol Dövmesi Önerileri

Kol dövmesi önerileri papatya dövmesi ile devam ediyor. Güllerden sonra en popüler olan çiçekler şüphesiz ki papatyalar olur. Papatya, sadeliği, çocukluğu ve masumiyeti simgeler.

Mandala Dövmesi

Kol Dövmesi Önerileri

Mandalalar, manevi dünyayla güçlü bir şekilde ilişkilidir. Bunlar denge, istikrar ve barışı simgeler. Mandala dövmesi tercih eden kişi tüm bunları başarmış ya da başarmak istiyor olabilir.

Medusa Dövmesi

Kol Dövmesi Önerileri

Kol dövmesi önerileri arasında Medusa dövmesi de var. Bu dövme seçeneği, kadınların gazabını, gücü ve bilgeliği sembolize eder. Son olarak, tıpkı Medusa’nın yaptığı gibi, onu görenlere korkuyu iletmek amacıyla bu dövme tercih edilir.

Fil Dövmesi

Kol Dövmesi Önerileri

En çok beğenilen dövme çeşitlerinden biri de fil dövmesi oluyor. Bu hayvan talih ve uğur ile ilgilidir. Bu inanış Afrika ve Asya kültürlerinden gelmektedir.

Gezegen Dövmesi

Kol Dövmesi Önerileri

Her gezegen bir Tanrı olarak kabul edilmiştir. Bu nedenle birden fazla niteliğe sahiptirler. Örneğin Venüs kadınlık ile ilgilidir, Mars ise savaş tanrısı ile ilgilidir. Ayrıca astroloji, her birine tam ve farklı bir anlam verir.

Güneş Dövmesi

Kol Dövmesi Önerileri

Güneş dövmesi de kol dövmesi önerileri listesinde. Güneş, her gün öldüğü ve yeniden doğduğu için ölümsüzlüğü ve reenkarnasyonu sembolize eder.

Ay Dövmesi

Kol Dövmesi Önerileri

Tıpkı gezegen dövmesinde olduğu gibi Ay dövmesi de dengeyi sağlayan ve bize düzen sunan bir dış unsuru simgeler.

Kalp Dövmesi

Kol Dövmesi Önerileri

Bu dövme en sık görülenlerden biridir ve anlamı sonsuz olsa da toplum olarak hepimizin ona verdiği anlam aşk, tutku ve şefkattir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap