Köpek Dövmesinin Anlamı Nedir?

Köpek dövmesinin anlamı nedir? En popüler dövme stillerinden biri de şüphesiz ki köpek dövmeleri oluyor. Peki, köpek dövmesi anlamı nedir?

Köpek Dövmesinin Anlamı

Köpek Dövmesinin Anlamı Nedir?

Köpeğin dövmedeki temsili, en asil özellikleriyle ilişkilidir: sadakat, uyanıklık ve zeka sembolüdür. Bu hayvanlar genellikle bazı kültürler tarafından ruhun koruyucuları olarak kabul edilir: Eski Mısır’ın cenaze tanrısı Anubis, bir çakal veya vahşi bir köpek olarak temsil edilir; Kelt kültüründe yeraltı dünyasının kapılarını koruyan kara köpekler veya Norse’ye göre ölüler bölgesinin kapılarını koruyan korkunç devasa köpek Garmr. Bu nedenle, sadık arkadaşınıza dövme yaptırmak sadece bir sevgi sembolü değil, aynı zamanda koruma ile ilgili bir anlama da sahiptir.

Köpek dövmesinin anlamı çoğu insan için etkileyicidir. Köpekler insanlar için çok sadık arkadaşlar olarak kabul edilir. Bizi asla terk etmeyen harika yol arkadaşları oldukları sıklıkla söylendiği için onları diğer insanlara tercih edenler bile var. Bu sadece bugün olan bir şey değil. Köpekler yüzyıllardır çeşitli kültürleri büyülemiştir. Birçok insan bu koşulsuz sevgiyi teninde yakalamak ister. Köpek dövmeleri şüphesiz en popüler seçimler arasında yer almaktadır.

Köpek Dövmesinin Anlamı Nedir?

Sadakat, köpek dövmelerinin ana sembolizmidir. Köpek, bize eşlik etmesi ve bize itaat etmesi için evcilleştirmeye çalıştığımız bir sevimli arkadaştır. Ve birçok durumda ölümümüzden sonra bile sadıktır. En ünlü köpeklerden biri Hachiko’dur. Sahibinin Japonya’daki bir istasyonda geri dönmesini sadakatle bekleyen Japon kökenli çok sadık bir köpek. Ne yazık ki sahibi bir daha geri dönmedi ama o her gün beklemeye devam etti…

Köpekler eski zamanlardan beri istisnai koruyucular olmuştur. Yunan uygarlığı, birçok hikayesinde ve efsanesinde bundan bahseder. En bilineni Cerberus efsanesidir. Cehennem kapılarının bekçisi olan üç başlı bir köpek bu efsaneye konu olur. Cehennem kraliçesinin sadık dostudur. Ama sadece eski zamanlarda değil. Bugün birçok insan da evlerinin güvenliği konusunda köpeklerine güveniyor.

Köpek dövmesinin anlamı hakkında şu detaylarda da bahsetmek gerek: Köpek dövmeleri sadakati ve en aşırı sevgiyi sembolize eder. Birçok kültürde köpek dostlarımız cesur koruyuculardır.

Mısır mitolojisinde köpeklerin birçok temsili vardır. Ölülerin Tanrısı olarak bilinen Tanrı Anubis bunun açık bir örneğidir. Bir köpeğin başı ile temsil edilen bir Tanrı’dır. İnsanların ve tanrıların en vahşi ve en hayvani tutkularını bünyesinde barındırır. Mısırlılar da köpekleri cesur koruyucular olarak kullandılar. Ahiret yolculuğunda efendilerine eşlik etmeleri çok yaygındı. Birçok kez firavunlarla birlikte mumyalandılar ve onlara manevi destek sağlayacaklarına inandılar.

Köpek Dövmesi Hakkında Diğer Detaylar

Köpek Dövmesinin Anlamı Nedir?

Köpek dövmesinin anlamı hakkında bilgi verdikten sonra diğer önemli hususlardan söz edelim. Köpeğin sembolojisi, fiziksel özellikleri ve cinsiyle de yakından bağlantılıdır. Çoğu durumda, büyük bir temsili olan belirli bir cinstir. Örneğin İngiltere’de, ülkenin sembolojisinin bir parçasını oluşturan İngiliz Bulldog’dur. Çünkü direniş ve öfke sembolü olarak kabul edilir. Diğer ırklar, çok zeki bir köpek ve iyi bir dedektif olarak kabul edilen tazı gibi diğer özelliklerle ilgilidir. Veya yüzyıllardır kraliyet ve üst sınıfların sembolü olan Rus Tazı gibi. Doğal zarafeti ve avlanma yeteneği, onu doğrudan Avrupa soylularının ve aristokrasisinin gücü ve üstünlüğü ile ilişkilendirdi.

Omuz veya üst kol genellikle birçok kişi için köpek dövmesinde tercih edilen bölgedir. Bu alanda evcil hayvanımızın daha büyük veya daha küçük boyutlu bir portresini tasarlatabilirsiniz. Evcil hayvanın daha minimalist tasarımlarını veya portrelerini seçebiliriz. Bunlardan herhangi biri, bir köpek dövmesi için harika bir seçenektir.

Daha ihtiyatlı ama aynı derecede önemli bir şey arıyorsak, bilek ya da ayak bileği dövmesini tercih edebiliriz. Bu durumda en yaygın olanı, söz konusu hayvanın ayak izlerini dövme yapmaktır. Çok yaratıcı ve renkli tasarımlar bu aşamada öne çıkar. Dövme dünyasında hayal gücünün sınırı yoktur.

Bir köpek dövmesini nereye yaptıracağınıza zaten karar verdiyseniz, şimdi sadece stile ihtiyacınız var. Köpek dövmelerinde renk aralığı genellikle çok geniş değildir. En popüler renkler kahverengi ve siyahtır. Sonuçta, onlar bu hayvanların renkleri. Bazı tasarımlar ayrıca noktalar veya gölgeler ile siyah beyazdır. Tasarımı daha da eğlenceli hale getirmek istiyorsak, farklı hayvanlar ve nesnelerle bu dövmeyi zenginleştirebiliriz. Ama ana renkler kesinlikle siyah ve kahverengi olmaktadır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap