Kova Burcu Dövmesinin Anlamı Nedir?

Kova burcu dövmesinin anlamı nedir? Kova burcu dövmesi, bu takımyıldızın altında doğan insanlar arasında çok popülerdir. Dövmenin kendisi, çizimin taşıyıcısının asi doğasını sembolize eder, ancak başka anlamları da olabilir. Kova dövmesinin anlamını ve burcun neyle ilgili olduğunu keşfedelim.

Kova Burcu Dövmesinin Anlamı

kova burcu dövmesinin anlamı

Kova, 20 Ocak ile 18 Şubat arasında doğan insanlara karşılık gelen, Zodyak çemberinin on birinci ve sondan bir önceki işaretidir. Zodyak’ın, takımyıldızın altında doğan insanları etkileyen Hava unsuruna atıfta bulunması, onlara yeni fikirler, yaratıcı ve biraz atipik kişilikler ile ilham vermesi ilginçtir. Her zaman toplumun çerçeve ve standartlarından özgürlük ve kurtuluş için savaşırlar.

Diğer birçok burç gibi, Kova’nın da çeşitli tanımları vardır. Dövme ve astrolojideki Kova sembolü aynı görünüyor: iki yatay dalgalı çizgi. Birçok kaynak, bir dalganın ölü suyu, diğerinin ise yaşayan suyu gösterdiğini söylemektedir. Başka bir yoruma göre, bir satır aklı ve diğeri de sezgiyi sembolize eder.

kova burcu dövmesinin anlamı

İşaretin koruyucu gezegenlerinin Satürn ve Uranüs olması ilginçtir. Birincisi Kova’yı kasvetli, şüpheli ve zayıf yapar ve Uranüs enerji ve ilham verir. Bu nedenle, bu işaret altında doğan insanlar genellikle iki dalgalı çizgi ile vurgulanan oldukça çelişkili bir karaktere sahiptir.

Kova dövmesi sadece vücuttaki güzel görüntüler değildir. Önemli bir işaret, bir tılsım olabilir veya bir kişinin bazı niteliklerini, dikkat çeken özelliklerini veya yaşamdaki önceliklerini vurgulayabilir. Birisi, yeni karakter özellikleri kazanmayı veya mevcut olanlarla uyum sağlamayı umarak Kova şeklinde bir dövme bile yaptırır.

Kova burcu dövmesinin anlamı hakkında şunları söylememiz gerek: Bu dövmenin bir diğer anlamı kusurlardan kurtulmaktır. Bir insanı bir sürahiden su dökerek tasvir ederseniz, bunun tüm kötülerin silinmesini, geçmiş deneyimlerden kurtulmayı sembolize edeceğine inanılır. Bu durumda kişi, herhangi bir aksilikten kurtulma gücünü ve istekliliğini ima eder. Sıçrayan bir sürahi, başkalarına yardım etme, bilgi ve becerilerinizi başkalarıyla paylaşma arzusunu da gösterebilir. Kova dövmesinin anlamı karakterin ikiliği, tutarsızlık ve hatta kafa karışıklığı anlamına da gelir.

kova burcu dövmesinin anlamı

İki dalga şeklinde bir dövme, istediğiniz uyumu bulmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, böyle bir sembol özgürlük arzusunu vurgulayacaktır, çünkü dalgalar ve denizler her zaman iradeyi, sonsuz alanı sembolize etmiştir.

Bu burcun insanları romantik ilişkilerde de kararsızdır. Astrologlar, Kova burcu olan bir dövmenin, başkalarıyla iletişimde uyum bulmaya, en önemli şeye odaklanmaya yardımcı olacağına inanıyor. Dövme, kısacık bağlantılara karşı uyaracak, gerçek aşkı sempati ve sadakatten ayırt etme yeteneği verecektir.

Kova takımyıldızı veya sembolü ile dövme yapmak için birkaç seçenek vardır. Uyluğun ön tarafında veya diz altında bir çizim tercih ederseniz, kişisel ve iş hayatınızda size iyi şanslar getirmesini bekleyebilirsiniz. Ayrıca, erkekler için bu yerdeki Kova dövmeleri tüm başarılarda destek olacak, görüntü sahibine kararlılık, güç ve özgüven verecektir. Astrologlar, bu burçtaki bir dövmenin genellikle en iyi bacaklara yapıldığına inanırlar. Bunun nedeni, Kova’nın refahı ve istikrarı yönetmesidir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap