Küçük Dövme Fikirleri

Küçük dövme fikirleri çoğu insan tarafından ilgi görüyor. Yeni bir dövme yaptırmak istiyorsanız ve küçük dövmeler size göreyse; listemize göz atmanızı tavsiye ederiz…

Bulut Dövmesi

küçük dövme fikirleri

Bu tür benzersiz küçük dövme tasarımının arkasında duran anlam çok daha az somuttur. Bazen bulut, özellikle yağmur veya şimşek tarafından takip edildiğinde, kötü şansı ya da talihsizliği sembolize edebilir. Örneğin Çin kültüründe bulutlar değişim ve dönüşümü simgelemek için kullanılmıştır. Zen inancında kopukluğu ve süreksizliği temsil ederler.

Dağ Dövmesi

küçük dövme fikirleri

İşte birden fazla unsurun karışımı olan bir dövme. Dağ dövmeleri genellikle kişinin doğaya ve seyahate olan sevgisini ifade etmek için yapılır. Küçük dövme fikirleri arasında en popüler olanlardan biridir.

Çiçek Dövmesi

küçük dövme fikirleri

Çiçek dövmeleri güzelliği, kadınlığı ve aşkı ifade eder. Ayrıca güzel görünüyorlar. Bu dövmeler, beğenilerimizi ve inançlarımızı ifade etmek için ay veya güneş işareti gibi unsurlarla özelleştirilebilir.

Kaktüs Dövmesi

küçük dövme fikirleri

Bir kaktüs, gezegendeki en güzel çiçek olmayabilir, ancak bir kaktüs dövmesinin güzelliği, görünüşünden çok anlamındadır. Genel olarak kaktüs dövmeleri dayanıklılık, koruma, sıcaklık ve bakımı temsil eder.

Evcil Hayvan Dövmeleri

Evcil hayvan dövmeleri her zaman kalbimize yakın olmuştur. Tüylü dostlarımızla geçirdiğimiz kısa zamana rağmen aramızdaki bağı ölümsüzleştirmek için yapılırlar. Bir evcil hayvanınız varsa ve aranızdaki bağı ifade etmek istiyorsanız; bu tarz dövmeleri tercih edebilirsiniz.

Seyahat Dövmeleri

Küçük dövme fikirleri arasında bir diğeri de seyahat dövmeleri oluyor. Seyahat dövmeleri, yeni yerler keşfetmekten ve dünyanın farklı köşelerinden yeni insanlarla tanışmaktan hoşlananlar için mükemmel bir seçimdir. Bu basit, benzersiz küçük dövme tasarımları, bir uçağa binme ve heyecan verici yeni yerlere uçma sevgisini ifade eder. Ayrıca tutkulu olduğumuz diğer öğelerle de birleştirilebilir.

Om Dövmesi

Om dövmesi, dini bir sembolden çok daha fazlasıdır. Sembolize ettiği şey nedeniyle sadece Hindularla sınırlı değildir. Om evrenin ilk sesi veya tüm seslerin toplamı olarak kabul edilir. Aynı zamanda, evrenin göksel hareketinin yaratılması ve anlaşılması için bir onur görevi görür.

Zen Dövmesi

Bu eşsiz küçük dövme tasarımı, aydınlanmaya ulaşmanın bir örneğidir. Zene göre birinin yolundaki engelleri kaldırarak, kendinizle ve evrenle uyum içinde olabilirsiniz. Lotus çiçeği de yogada popüler bir simgedir. Zen dövmesi ile birleştirilebilir. Tamamen topraklanmış olmanın, ancak maneviyata doğru çabalamanın bir temsili olarak tanımlanır.

Piramit Dövmesi

Küçük dövme fikirleri piramit dövmesi ile devam ediyor. Piramit, birkaç yıldır insanoğlunun büyük başarısının sembolü olmuştur. Piramit, bir anlamda Mısır uygarlığının inanılmaz yeteneklerini tanımlayan eski bir Mısır sembolüdür. Bu dövme piramitlerin yaratılışlarıyla ilişkilendirilen iki faktör olan dayanışma ve amacın bir sembolü olabilir.

Ağaç Dövmesi

Ağaçlar istikrarlı ve bastırılamaz olarak kabul edilir. Yıllarca fırtınalara ve elementlere dayanırlar. Birçok topluluk için dayanıklılık ve ayarlanabilirlik sembolü olarak kabul edilir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap