Lazerle Dövme Silme

Lazerle dövme silme nasıl yapılır? Dövmeler söz konusu olduğunda bazı durumlarla onları sildirme gereksinimi ortaya çıkabilir. Herhangi bir dövme kapatılmadığında ve kesin olarak çıkarılması gerektiğinde, günümüzde mevcut olan en etkili teknik lazer yöntemi olmaktadır.

Dövme Neden Sildirilir?

Lazerle Dövme Silme

Belki gençliğinizde tercih ettiğiniz dövmenin o zamanlar kişiliğinize uygun olduğunu düşündünüz ve artık bu dövmeyi istemiyorsanız; onu sildirmeyi tercih edebilirsiniz. Ya da eski sevgilinizin ismini vücudunuza dövme yaptırdınız ve o isimden artık kurtulmak istiyor da olabilirsiniz. Bu tarz durumlar ve benzerleri, bir dövmeyi sildirmek istemenize neden olabilir. Bundan dolayı lazerle sövme silme işlemini deneyebilirsiniz.

Lazerle Dövme Silme Nedir?

Lazerle dövme silme sıklıkla merak edilen yöntemlerden biridir. Bu, vücudun derisinin bir bölümüne kalıcı olarak enjekte edilen bir mürekkebin ortadan kaldırıldığı işlemlere verilen isimdir. Dövme mürekkebini çıkarmak için farklı teknikler vardır. Fakat lazer cerrahisi en yaygın ve etkilidir. Başarı oranları en yüksek yüzdedir ve yan etkileri de en aza indirir. Dövmeleri silmenin her zaman mümkün olmadığını belirtmek önemlidir. Son yirmi yılda dövme silme teknolojisindeki ilerlemeler, günümüzde onu çok daha ucuz ve daha geleneksel hale getirdi. Ama geçmişte, vücuda zarar vermeden bir dövmeyi çıkarmak çok zordu.

Lazerle Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Lazerle Dövme Silme

Mürekkep parçacıklarını deriden çıkarmak kolay değildir. Vücut sürekli bunu yapmaya çalışıyor ama vücudumuz tek başına buna muktedir değil. Mürekkep parçacıkları vücudumuz tarafından yabancı bir cisim olarak algılanır. Onlara saldırmak ve parçalamak için beyaz kan hücreleri üretilir. Ancak çok büyük oldukları için onlara karşı hiçbir şey yapamazlar. Organik düzeyde elde edilen tek şey, parçacıkları kademeli olarak aşındırmaktır.

Lazer, parçacıkları uzaklaştırmak ve onlardan kurtulmak için yeterince güçlü bir teknolojidir. Epilasyon için kullanılan lazerlerden farklıdır. Dövmeleri silmek için tasarlanmış özel bir lazer makinesi bulunmaktadır. Bu noktada özellikle güçlü bir lazer gereklidir.

Lazerli dövme silme makinesi, ultra kısa darbeli lazer olarak bilinir. Mürekkep parçacıklarını ısıtan ve ayıran kısa, hızlı, aşırı sıcak iletimler yaparak çalışır. Bu dövme çıkarma eyleminde, mürekkebin pigmentleri önemlidir.

Pigmente bağlı olarak, farklı dalga boylarında ışık emilir. Lazerin mürekkebi parçalayabilmesi için belirli dalga boyuna programlanması gerekir. Çeşitli pigmentlere sahip bir dövmemiz varsa, farklı adaptörler ile işlem yapılması gerekir.

Lazerle Dövme Silme İşlemi Etkili Mi?

Lazerle dövme silme en etkili ve verimli prosedürlerden biridir ve çoğu durumda insanlar bu işlem sayesinde dövmelerinden kalıcı olarak kurtulabilirler. Bu, dövmenin tek seansta silinebileceği anlamına gelmez. Bir dövmeyi tamamen ortadan kaldırmak için birden çok seans gereklidir.

Genellikle, dövmeleri silmek için dövmenin boyutuna, pigmentlerine ve özelliklerine bağlı olarak 6 ila 12 seans gerekir. Bir dövmeyi silmek amacıyla bir düzineden fazla seans olağan değildir, ancak çok sayıda seans gerektiren durumlar da vardır.

Her seans arasında vücudun dinlenmesine ve iyileşmesine izin vermeliyiz. Lazer, mürekkep parçacıklarını parçalar, ancak vücudumuza onları dışarı atması ve herhangi bir lazer hasarından kurtulması için zaman vermeliyiz. Daha koyu tenli ciltlerde iyileşme süreleri 8 haftaya kadar uzayabilir. Bazı profesyoneller, güvenlik ve sağlık için seansların üç ay kadar sürmesi gerektiğini düşünüyor.

Bir dövmeyi lazerle silmek için gereken seans sayısını etkileyen faktörler şunları içerir: dövmenin siyah beyaz mı yoksa renkli dövme mi olduğu, tasarımın bulunduğu bölge, ne kadar zamandır vücutta olduğu.

Lazerle dövme silme etkilidir, fakat hemen gerçekleşmez ve tıpkı dövme yaptırmak gibi, belirli bir düzeyde ağrı vardır. Ağrı durumu her bireyin acı eşiğine bağlı olacaktır. Yine de bu abartılı bir acı değil, kesinlikle katlanılabilir bir acıdır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap