Meyve Dövmesi Önerileri

Meyve dövmesi, popüler dövme stillerinden biridir. Meyveleri seviyorsanız, kesinlikle meyve dövmeleri ilginizi çekecektir. İşte en çok tercih edilen meyve dövmeleri ve anlamları…

Kiraz Dövmesi

Kirazlar, pek çok kişinin sevdiği hoş bir kırmızı renge sahip lezzetli bir meyvedir. Ayrılmazlığı ifade eden bir dövme tarzıdır.

Elma Dövmesi

Elma, yasak olanı simgeleyen meyvedir. Adem ve Havva’nın cennetten kovulmalarına neden olan bir meyvedir. Bu yüzden kültürümüzde yasak olan şeyleri sembolize eder. Elma dövmesi, meyvelerden esinlenenler için iyi bir seçimdir.

meyve dövmesi

Armut Dövmesi

Meyve dövmesi önerileri arasında bir diğeri de armut dövmesi oluyor. Armut, çeşitli çağrışımlara sahip olabilen bir meyve türüdür. Antik Roma’da, aşk ve güzellik tanrıçası Venüs ile bağlantılı bir meyveydi. Bu yüzden birçok insan onu kadınlık sembolü olarak kullanır.

Limon Dövmesi

Limon, sarı renkle ilişkilendirilen mutluluğu simgeleyebilen bir meyvedir. Limonlar çok güzel bir renge sahiptir ve genellikle yoğun sarı ve zıt yeşil yapraklarla tasarlanır.

Karpuz Dövmesi

Meyve dövmesi tavsiyeleri arasında karpuz dövmesi de var. Karpuzlar yazın tazeliğini ve bu zamanlarda yaşanan o kısacık aşkları sembolize eder. Güzel bir kırmızı renge sahip, hoş bir meyvedir.

meyve dövmesi

Böğürtlen Dövmesi

Bu böğürtlen dövmeleri, vahşi olan ve yalnızca vahşi doğada yetişen bir meyveyi temsil eder. Belki de bu yüzden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Ananas Dövmesi

Ananas misafirperverliğin meyvesidir. Yaygın olarak kullanılan bir dövmedir ve geometrik şekillerinden dolayı da çok güzel bir duruş sergiler.

Çilek Dövmesi

Meyve dövmesi önerileri çilek dövmesi ile devam ediyor. Çileklere gelince, birçok insanın en sevdiği meyvelerden biridir. Çok kırmızı bir tonu ve kalp şekli var. Bundan dolayı da onları aşka yaklaştıran belirli bir sembolizme sahipler.

Avokado Dövmesi

Avokado dövmesi çoğu insanın favorilerinden biridir. Avokadonun tarihi özeldir. Bu meyve Meksika kökenlidir, bu nedenle ülkenin bir sembolüdür ve bu yüzden birçok kişi tarafından sevilir. Ama hepsi bu kadar değil. Avokado kelimesinin kökeni, muhtemelen bu meyvenin şekline atıfta bulunan testis anlamına gelen bir Aztek kelimesinden gelir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap