Minimal Dövme Fikirleri

Beğenebileceğimiz veya dikkatimizi çekebilecek sayısız dövme var. Bunlardan biri de minimal dövmeler. Dövme konusunda bir tanesine karar vermek için yeterince tasarım gördüğümüzden emin olmalıyız. Belirli bir tasarım seçmek kişiliğimize, bakış açımıza ve zevklerimize bağlı olacaktır. Dövme yaptırmayı düşünüyorsanız, minimalist dövmeleri seviyorsanız ve hala ne seçeceğinizi bilmiyorsanız, minimal dövme fikirleri için yazımıza göz atabilirsiniz.

Evren Dövmeleri

Dövme yaptırmak için en çok kullanılan temalardan biri evren ve içinde bulabileceğimiz her şeydir. Yıldızların, gezegenlerin, takımyıldızların, güneşin, ayın ve daha fazlasının dövmeleri, dünyanın her yerindeki birçok insan tarafından uzun yıllardır tercih edilmektedir.

Ay dövmesinin anlamı, bir yandan yaşamda dengenin arandığı mistik bir sembol olarak kabul edilir. Ayrıca kadınsı ve annelikle bağlantılı bir görüntüdür. Ay evresi dövmeleri ise duygularla ve hayatın evreleriyle ilgili bir anlama hitap ediyor.

Öte yandan, takımyıldızı dövmelerinin anlamı, tamamen cildinize hangi takımyıldızı yerleştirmeyi seçtiğinize bağlı olacaktır. Yıldız dövmelerinin anlamı, karanlığa karşı mücadele demektir. Buna ek olarak yıldız dövmelerinin denge anlamı da vardır.

Kalp Dövmeleri

Minimal dövme fikirleri arasında bir diğeri de kalp dövmesi oluyor. Kadınlarda en çok görülen ve çiftler için de mükemmel olan minimalist dövme tasarımı kalptir. İster tam kalp ister yarım kalp olsun, bu tasarım stili birçok çiftin birlikte dövme yaptırmaya karar verdiği bir şeydir. Ayrıca, bu dövme tasarımına bağlı olarak birçok anlama gelebilir, tutku, yaşam, sevinç, kayıp, ölüm, sonsuz aşk vb. Partnerinizle birlikte dövme yaptırmayı düşünüyorsanız kalp dövmesi iyi bir seçimdir.

Ok Dövmeleri

Vücudun pek çok yerine rahatlıkla tercih edilen bir dövmedir. Basit bir ok yardımıyla birçok farklı tasarım yapılabildiği için çok yönlü bir görüntüdür. Okların esas olarak koruma ve ilerleme ihtiyacı anlamına geldiğini bilmek önemlidir. Çaprazlandıklarında ise sevginin bir sembolü olarak kullanılırlar.

Tüy Dövmeleri

Minimal dövme fikirleri tüy dövmeleriyle devam ediyor. Tüyler, bir insanın vücudunda muhteşem görünebilecek çok özel bir başka semboldür. Minimalist bir tüy dövmesi yaptırmayı seçerseniz, anlamının özgürlük, yaratıcılık ve düşünce ile ilgili olduğunu bilmelisiniz. Tavus kuşu tüyü güzelliği yansıtır ve kartal tüyü ise cesaret ve gücü sembolize eder. 

Kurdele Dövmesi

Çok kadınsı kabul edilen ve kadınlar için en iyi minimalist dövme tasarımından biri olan bir sembol kurdeledir. Bu dövme kadınlık, tatlılık, şehvet anlamına gelir ve çiftler halinde veya arkadaşlarla yapılırsa sevgiyi ve birliği sembolize eder.

Çapa Dövmesi

Çapa, özellikle şans, inanç, koruma ile ilgili bir anlam arıyorsanız, çok iyi bir seçenektir ve ayrıca, birbirlerine sevgilerini ve bağlılıklarını anlatmak isteyen çiftlerin en sık tercihlerinden biridir. 

Yapboz Dövmesi

Minimal dövme fikirleri listesinde yapboz dövmesi de var. Özellikle arkadaşlıklarını sembolize etmek isteyenler için idealdir. Bu minimalist görüntü, mükemmel birlikteliği özetler ve sembolize eder.

Elmas Dövmesi

Minimalist dövmelerde harika olan birçok geometrik şekil var. Ama belki de dünyanın dört bir yanındaki insanların en çok tercih ettiği formlardan biri elmaslardır. Anlamı değişmezlik, yenilmezlik, sonsuzluk ve iyi şansa dayanır.

Kuş Dövmesi

En çok seçilen minimalist dövmelerden biri de kuşlar olur. Sadece silüetleriyle bile bize zaten özgürlük, özgür ruh, uyum, sükunet anlamı verir. 

Fil Dövmesi

Fil, Hindu veya Tay gibi Asya kültürlerinde saygı duyulan, ancak aynı zamanda birçok sembolik anlamı olan ve bu nedenle dövme için ideal olan bir hayvan. Ayrıca çok güzel bir hayvan olduğunu, güzel ve dev bir gövdeye ve kulaklara sahip olduğunu unutmayalım. En yaygın anlamları arasında filin özellikle hortumu yukarıdaysa uğur getirdiği öne çıkıyor. Buna ek olarak fil, bilgeliğin ve gücün sembolüdür. 

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap