Minimalist Dövme Yaptırmanız İçin 5 Neden

Vücudunun her yerine dövme yaptırmayı seven insanlar var, bir de sade ve minimalist tasarımları sevenler var. Tıpkı ev dekorasyonunda olduğu gibi minimalist dövmelerin de popülaritesi artıyor. Peki, neden minimalist dövme yaptırmalısınız? Tarzınızın minimalist olup olmadığı konusunda kararsız mısınız?

Minimalist bir dövme yaptırmanız için bu beş nedeni okuduktan sonra, bu tarz bir dövmenin sizin için uygun olup olmadığına karar verebilmelisiniz. İşte nedenler…

1. Minimalist Dövmeler Büyük Anlamlar Taşır

Minimalist dövme modellerinin çoğu küçüktür, aksi takdirde çok minimal olmazlardı. Minimalist dövmeler, çoğu zaman büyük anlamlar taşır. Örneğin, minik noktalı virgül minimalist dövme bazılarına sıradan bir noktalı virgül gibi görünebilir, fakat durum öyle değildir. Noktalı virgül dövmesi bunun bir son değil başlangıç olduğunu ifade eder.

2. Hızlı ve Etkili

Bir şeyi küçültebilecekken neden büyük olsun? Minimalist dövmeler, iğne altında daha az zaman geçirmeyi gerektirir. Bu da çoğu insan için olumlu bir şeydir. Özellikle de ilk kez dövme yaptıracaklar için aşırıya kaçmadan acı verici dövme süreciyle tanışmanın harika bir yoludur.

3. Daha Az Maliyetli

Minimalist dövmelerin en büyük yönlerinden biri, dövme salonunda bir servet harcamanıza gerek olmamasıdır. Büyük dövmeler çoğu zaman daha da büyük tutarlara neden olur. Eğer dövme için bütçeniz kısıtlıysa, minimalist dövme ile bu tutkunuzu ertelemenize gerek kalmaz.

4. Daha Az Mürekkep ve Daha Az Yer

Küçük, minimalist dövmeler, daha büyük, canlı dövmelerden daha kolay örtülür. Dövmeler toplumda ve iş piyasasında daha yaygın olarak kabul görmesine rağmen, bazı insanlar her daim dövmesini göstermekten çekinebilir. Minimalist dövmelerin devreye girdiği yer tam da burasıdır.

5. Bulunabilirlik ve Erişilebilirlik

Sanatçılar, minimalist dövmeler gibi küçük, hızlı dövmeler arayan müşterilere uyum sağlamak için daha kolay erişilebilir olmaktadır. Çoğu durumda, minimalist dövmeler yalnızca bir saat veya daha kısa sürede yapılabilir. Bu, yoğun yaşam tarzına sahip insanlar için mükemmeldir. Buna ek olarak, giderek daha fazla sanatçı küçük dövmeler konusunda deneyimli hale geliyor ve bu da sanatçıları o küçük fili veya yıldızı kolaylıkla çizme konusunda daha yetenekli yapıyor.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap