Mitolojik Dövme Önerileri

Mitolojik dövme önerileri merak ediliyor. Sihirli sembolleri ile bizi geçmişe bağlayan birçok eski uygarlık ve kültür var. Bundan dolayı mitolojik dövmeler pek çok farklı seçenek vadediyor. İşte en popüler mitolojik dövmeler…

Yggdrasil (Hayat Ağacı) Dövmesi

İskandinav mitolojisinin 9 krallığa dayandığı bilinmektedir. Bunlar Asgard, Midgard, Helheim, Niflheim, Muspellheim, Svartalfheim, Alfheim, Vanaheim ve Jötunheim şeklindedir. Hayat ağacı da bu krallıklardan biridir. Popüler bir mitolojik dövme olarak öne çıkar.

Triskele Dövmesi

Şimdi sırada Kelt mitolojisinden, 3 kenarlı sembolümüz var. Bu da Triskele oluyor. Bir yandan farklı açılar, zihin, ruh ve beden arasındaki uyum ve dengeyi temsil ediyor. Aynı zamanda geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek olmak üzere üç zamana da atfediliyor. İlk daire bedenin fiziksel dünyasını, ikinci daire rasyonelliği ve üçüncü daire ruhu temsil eder. Manevi sembolojisine gelince, koruyucu ve iyileştirici işlevi bulunmaktadır.

Mitolojik Dövme Önerileri

Kolovrat Dövmesi

Mitolojik dövme önerileri arasında bir diğeri de Kolovrat dövmesi oluyor. Slav mitolojisi muhtemelen en az bilinenidir, ancak büyüleyici olmayı bırakmaz. Svarog çarkı veya çıkrık olarak da adlandırılan Kolovorat, bu mitolojinin önemli bir sembolüdür. Svarog, en yüksek ateş tanrısı ve diğer tanrıların babasıdır. Slav toplumlarında, cenazelerde ve günlük mutfak eşyalarında dekoratif bir kaynak olarak yaygın olarak kullanılmıştır.

Khepri Dövmesi

Böcekler hakkında çok çarpıcı bir gerçek, eski Mısır’da hepsinin erkek olarak kabul edilmesidir. Ancak, en büyük ağırlığa sahip olan Khepri yeniden doğuş anlamındadır. Mitolojik dövme önerileri arasında sıklıkla yer almaktadır.

Ganesha Dövmesi

Hindu mitolojisine özgü bir simgedir. Fil başlı tanrı Ganesha, tanrıça Parvati ve tanrı Shiva’nın oğludur. Bilgi ve bilgeliği temsil eden bir dövmedir.

Mitolojik Dövme Önerileri

Defne Yaprağı Dövmesi

Defne yaprağı basit olmasına rağmen gücü, kudreti ve kendini geliştirmeyi temsil eder. Roma mitolojisini düşündüğünüzde muhtemelen birçok Latince ifade, gladyatör, kan ve ciddi bir ordu akla gelir. Romalılar kesinlikle savaş stratejileri ve kan sevgileriyle karakterize edildiler. Bununla birlikte, defne yaprağı, görkemli olduğu kadar basit görünümü olarak öne çıkar ve Roma kültüründe başarıyı temsil eder.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap