Oğlak Burcu Dövmesinin Anlamı Nedir?

Oğlak burcu dövmesinin anlamı nedir? Oğlak dövmeleri, diğer burç tasarımlarından daha az yaygındır. Astrologlar, bu takımyıldızın altında doğan insanların genellikle hayal gücünden ve kendilerini bu tür çizimlerle süsleme arzusundan yoksun olduklarına inanırlar. Ancak bu hiç de geçerli değil, çünkü oğlak dövmesi bir tılsım, koruyucu ve yaşam boyunca rehberlik edici bir unsur olabilir! Ve bir kadın için Oğlak dövmesi de vücudunu süslemek, cinselliği ve tutkuyu vurgulamak için bir fırsattır. Bununla birlikte, oğlak dövmeleri sayesinde erkekler de daha ilginç ve orijinal bir görüntü sunabilir.

Oğlak Burcu Dövmesinin Anlamı

Oğlak Burcu Dövmesinin Anlamı Nedir?

Oğlak burcu dövmesinin anlamı çoğu insan tarafından merak edilmektedir. Antik Yunan mitlerine göre keçi başlı ve insan vücutlu tanrı Pan, Oğlak burcu olarak kabul edilir. Olimposlulara yaptığı hizmetlerden dolayı cennete terfi etti. Pan, zindan ve ateşi simgeleyen bir canavar olan Tytheus’un yaklaşması konusunda tanrıları uyardı. Pan, canavarın sudan korktuğunu biliyordu, bu yüzden nehirde saklanmayı teklif etti.

Astrolojide Oğlak, 22 Aralık – 19 Ocak arasındaki döneme düşen bir takımyıldızdır. Bu çağda doğan insanlar genellikle biraz gururludur, ancak başarılarını başkalarına nasıl göstereceklerini bilmiyorlar. Bununla birlikte, Oğlaklar, bu işaretin dövmesi ile vurgulanabilecek bilimi öğrenmeye ve anlamaya her zaman hazırdır. Burcun unsuru, Oğlak burcunun karakterini de etkileyen topraktır. Bu takımyıldızın altında doğan insanların genellikle küçük ve göze çarpmayan dövmelere sahip oldukları, büyük ölçekli eskizler veya görüntüde çok sayıda farklı tonlardan hoşlanmadıkları belirtilmektedir. Koruyucu gezegen Satürn’dür. İşareti mantıklı ve ihtiyatlı yapar. Bu aynı zamanda bir eskiz seçimini de etkiler. Oğlaklar, gerektiğinde kişisel bir çizimi gizlemek için genellikle meraklı gözlerden gizlenmiş bir yere dövme yatırırlar.

Oğlak Burcu Dövmesinin Anlamı Nedir?

Bir dövme için Oğlak sembolü iyi bir seçimdir. Burcun dövmesinde düz bir işarete benzeyen bir varyant var. İşareti büyük harfle veya tam tersine Gotik yazı tipinde geometrik bir desenle tamamlamak ilginç görünüyor.

Oğlak burcu dövmesinin anlamı hakkında şunları da söyleyebiliriz: Oğlak burcu dövmesi genellikle bir kişinin Güneş ile olan bağlantısını sembolize eder ve dövmenin sahibine yeni eylemler ve başarılar için içsel güç verir. Güneş, bir insanı yorulmaz bir lidere dönüştürür. Dövmedeki Oğlak burcu bir sembol ve Zeus ile bir bağlantıdır.

Oğlak dövmesinin anlamı ilginçtir. Ayrıca bu dövme başka bir efsane ile ilişkilidir. Bu efsaneye göre Oğlak, hem geçmişe hem de geleceğe bakmayı bilen iki yüzlü Janus’tur. Zamanın sınırsızlığını ve kaderi etkileyememeyi sembolize ediyordu.

Bir kadın için Oğlak dövmesinin anlamı biraz farklı olabilir. Astrologlar, burcunuzla güzel bir dövmenin bir kadının doğal enerjisini geliştirmesine, çekiciliğini artırmasına yardımcı olabileceğine inanıyor. Oğlak burcunun dövmeleri genellikle siyahla doldurulur. Sadece bir ana hatla değil, yoğun siyah bir gölgeyle bir sembol çizmek daha iyidir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap