Popüler Dövme Stilleri

Dövme stilleri nelerdir? Hangi dövme modelleri bu sene trend? Konuyla ilgili merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Kabile Dövmeleri

Kabile dövmelerinin kökeni çok eskidir ve örneğin Kelt, Maori ve Polinezya gibi çeşitli kültürlerden esinlenerek tasarlanır. Bunlar dünyanın çeşitli bölgelerindeki kabilelerden ve farklı zamanlardan gelen dövmelerdir.

Japon Dövmeleri

Dövme stilleri arasında Japon dövmeleri de oldukça revaçta. En eski stillerden biri ve aynı zamanda bugün dünya çapında bir moda olarak görülen dövmeler Japon dövmeleridir. Dövme tarihinin en zengin yollarından birine sahip, klasik bir tarz olmanın ve derin bir kültürel anlama sahip olmanın yanı sıra, çok karakteristik bir estetik sunarlar. Japon tasarımları bazen tüm vücudu kaplayan büyük hikayeler içerir.

Gerçekçi Dövmeler

Dövme Stilleri

Dövmelerdeki gerçekçilik, var olan en cüretkâr stillerden biridir. Çünkü genellikle fotografik ayrıntılarla temsil edilen çok özel yüzlerin veya yerlerin portrelerini içerirler. Mantıksal olarak, hem çizimde hem de iğnede kusursuz bir ustalık gerektirdiğinden, yürütülmesi çok karmaşık bir stildir. Bu nedenle, sanatsal düzeyde gerçekten iyi bir sonuç arandığı sürece, bu stilde uzmanlaşmış profesyonel bir dövme sanatçısı tarafından yapılması her zamankinden daha önemlidir.

3D Dövme

Bu tür dövmelerin tasarımında üç boyutlu etkiyi yaratmak için gölgeleme ve hareket kullanılır. Pek çok olasılık sunar. Profesyonel bir dövmeci tarafından yapılması oldukça önemlidir. Çünkü sadece teninizde bir çizim olmayacak, vücudunuzun şekli, dövmenin etkisiyle görsel olarak çok değişecektir.

Biyomekanik Dövmeler

Biyomekanik dövme stilleri de sıklıkla tercih ediliyor. En popüler varyantlarından biri biyo-organiktir. Kemik ve kas gibi motifleri deriden çıkıyormuş gibi görünen motiflerle birleştirir. Vücudun içinin bir makine gibi görüldüğünü düşündüren bir görüntü elde edilir. Dikkat çeken dövme tarzlarındandır.

Noktalı Dövmeler

Dövme Stilleri

Noktalı dövme stilleri hoş bir görüntü vadediyor. Nispeten birkaç yıl önce kullanılmaya başlayan mevcut dövme stilleri arasındadır. Düz geometrik şekillerden gerçekçi temsillere kadar her zaman birçok noktanın çizimi yoluyla elde edilir. Hemen hemen tüm dövme stillerine uygulanabilen bir teknik olduğunu söyleyebiliriz.

Beyaz Dövme

Aslında sadece beyaz mürekkep veya çok açık bir mürekkep tonu ile yapılır. Genellikle çıplak gözle görülmeseler de karşımızdaki kişinin vücudunun o bölgesinde olduklarını fark ettiğimizde çok ilgi çekerler ve çok güzeldirler.

Görünüşe göre beyaz mürekkep ciltte parlak renkler veya siyah kadar iyi durmuyor. Bu nedenle, bu mürekkebin kullanımında gerçekten usta olan uzmanı bulmanız ve hatta her zaman yeni gibi görünmelerini istiyorsak zaman zaman gözden geçirmenin uygun olacağını unutmamanız önerilir.

Suluboya Dövme

Dövme stilleri arasında oldukça yenidir. Ancak giderek daha fazla kullanılmaktadır ve en popüler dövme tasarımları arasında yer almaktadır. Temel stil hemen hemen her şey olabilir: yarı gerçekçi, kawaii, geometrik, sadece sulu boya vb. Bu tasarımlarda önemli olan mürekkebin su ile karıştırılarak gradyanlar yapılarak suluboya efektinin elde edilmesidir. Ağırlıklı olarak bu dövmelerde çok parlak renklere sahip tasarımlar görülür fakat teknik sadece siyah mürekkeple yapılan dövmelerde de uygulanabilir.

Minimalist Dövme

Dövme Stilleri

Dövme stilleri arasında en yaygın olanlardan biri de minimalist dövme seçenekleri oluyor. Bazen neredeyse fark edilmeyen küçük ve minimal dövmeler, narin bir görünümle sonuçlanan bir stil sunar. Estetik olarak gerçekten iyi görünmeleri için işinde profesyonel kişilerde yapılmaları gerekmektedir.

Kawaii Dövmesi

Kawaii dövme stili, anime, manga, film veya icat edilmiş karakterlerin görüntülerini yakalamaya odaklanan, ancak her zaman çok tatlı bir görüntüye sahip Japon tarzında bir dövmedir. Temiz ve keskin çizgilere, parlak renklere ve basit temsillere dayanan belirli bir ayrıntı düzeyine sahip en güncel stillerden biridir. Genellikle parlak renkler ve ayrıca pastel renklerde yapılır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap