Popüler Dövme Tasarımları 2022

Popüler ve modern dövme tasarımları, dövme yaptıracaklar tarafından merak ediliyor. Modaya uygun şekilde dövme yaptırmak istiyorsanız; önerilerimize göz atabilirsiniz!

Düş Kapanı Dövmesi

Düş kapanları, Kuzey Amerika’nın orijinal halklarının sembolleridir. Kabuslara yol açan kötü ruhları göndermek için çoğunlukla kapılara ya da çocuk beşiklerinin üzerine asılan koruma objeleri olarak kullanılırlar.

Mandala Dövmesi

Modern dövme tasarımları arasında bir diğeri de mandala dövmesi olur. Mandalalar, genellikle dairesel, tekrar eden tasarımlardan oluşan stillerdir. Bu dövmeler, tekrarlayan durumları sembolize eder. Tasarımlar pek çok Doğu dininde yer bulan meditatif durumları tetiklediğinden maneviyatı da vurgular.

dövme tasarımları

Ok Dövmesi

En beğenilen ve en çok tercih edilen dövme tasarımları listesinde ok dövmeleri de var. Oklar bir yönü açıklar ve bir kuzeyi ya da izlenecek bir yolu sembolize eder. Bireye bir amacı ya da yaşam yolunda kaybolmamanın önemini dikte eder.

Kalp Dövmesi

Popüler dövme tasarımları söz konusu olduğunda bir diğeri de şüphesiz ki kalp dövmesi oluyor. Kalp, duyguları, sevgiyi ve dostluğu sembolize eder. Bundan dolayı genellikle çiftler ya da en iyi arkadaşlar tarafından en fazla tercih edilen tasarımlardan biridir.

dövme tasarımları

Yin Yang Dövmesi

Yin yang, aynı anda iki karşıt fakat tamamlayıcı gücün varlığıyla global olarak ilişkilendirilen Çin kökenli bir simge olmaktadır. Dişil ve eril, negatif ve pozitif, cennet ve dünya vb. Yin yang bize her elementin bir zıddına sahip olduğunu ve bunların her ikisinin de genel dengeyi korumak için gerekli olduğunu hatırlatmaktadır.

Ayçiçeği Dövmesi

Ayçiçekleri her daim yüzleri güneşe doğru hareket etmeleri ile karakterize edilir. Bu sebeple de, mutluluk ve neşe arayışına ek olarak canlılık, hareketlilik, zenginlik ve iyi şansları sembolize eder.

Lotus Çiçeği Dövmesi

Lotus çiçeği, manevi yükselişi ve saflığı sembolize eder. Bu çiçeğin su yüzeyine çıkarak kusursuz bir biçimde çiçek açması, Budizm’de manevi yolu simgelemek için en çok tercih edilen sembollerden biri haline gelmesini sağladı.

Arı Dövmesi

Arılar doğanın dengesini simgeler. Hatta çevrenin birey eylemlerinden bu denli etkilendiği günümüzde arı, tehlike altındaki ekosistemlerin korunmasına yönelik bir farkındalığın sembolü olmuştur.

 

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap