Renkli Dövme Mi Siyah Dövme Mi?

Dövme yaptırmadan önce en sık sorulan sorulardan biri, renkli mi yoksa siyah beyaz mı sorusu olur. Cevap esas olarak her kişinin zevkine bağlı olacaktır, ancak gerçek şu ki mürekkepler ve stiller çok farklı parçalar sunabiliyor.

Dövme Rengi Seçimi

Dövmemizin rengini seçerken, yaptığımız tasarımın tarzını düşünmeliyiz. İlk olarak, siyah beyaz veya gri tonlamalı dövmelerin, önemli gölgeleme çalışmaları gerektirmediği sürece zamanın geçişine çok daha dayanıklı olduğunu unutmayın. Renkli dövmeler daha çarpıcıdır, ancak zamanla daha hızlı renk kaybına uğrayabilirler.

Dövmenin kalıcılık süresi güneş ışığına, tuzlu deniz suyuna, yüzme havuzlarındaki klora veya bakım prosedürlerine bağlı olacaktır. Bir renk dövmesine karar vermeniz durumunda, renkli mürekkebin olanaklarından en iyi şekilde yararlanmak için sanatçıdan en iyi renk kombinasyonları hakkında tavsiyeler istemeniz önemlidir.

Siyah Dövmelerin Avantajları

Siyah mürekkepli dövmelerin birtakım avantajları vardır. Çünkü zamanla daha az yıpranırlar. İkincisi, cilt tipi ne olursa olsun ideal göründükleri için, dövmeleri çok sevmeyen insanlar tarafından bile çok daha az çekinceyle kabul edilirler.

Siyah ve gri dövmelerin bir diğer avantajı da renkli dövmelere göre çok daha az acı verici olmalarıdır. Bunun nedeni, gölgeleme yapmanın çok daha kolay olmasıdır. Son olarak, siyah mürekkepli dövmeler daha az gösterişlidir ve seçtiğimiz tasarıma ve konuma bağlı olarak fark edilmeyebilir.

Renkli Dövmelerin Avantajları ve Dezavantajları

Renkli dövmelerin en büyük avantajı daha yaratıcı ifadelere izin vermeleridir. Açık ve orta ten tonları için daha güçlü hale gelir ve bu ten renklerinde çok daha etkilidir.

Renkli dövmelerin bir dezavantajı, güneşe maruz kaldıklarında daha kolay yıpranmalarıdır. Siyah bir dövme daha uzun süre dayanırken, güneş ışığına uzun süre maruz kaldığında renkler yoğunluğunu ve parlaklığını çok daha hızlı kaybetme eğilimindedir. 

Bir avantaj olarak, en çarpıcı tasarımlar, farklı renk tonlarının kullanılmasından dolayı elde edilebilir. Renkli dövme konusunda şunu da söyleyebiliriz: Etkili bir yer seçin ki dövmeniz gerçek bir mucize olsun ve diğer insanlar için çok dikkat çekici olsun.

Renkli dövmelere ve renk kombinasyonlarına dikkat edin. Dövme çok büyükse ve farklı renk tonlarına sahipse kıyafetlerinizle kombinlemek biraz zorlaşabilir. Dövmeniz için istediğiniz yeri seçmeden önce bunu daima aklınızda bulundurun.

Daha renkli dövmelerden hoşlanıyorsanız, ten renginize çok benzeyen renklerden kaçının çünkü sonuç daha kamufle bir dövme olacaktır. Açık tenli insanlar kırmızı, mor veya mavi gibi renklere odaklanabilirken, koyu ten için kırmızılar ve siyahlar idealdir.

Renkli Dövme Mi Yoksa Siyah Dövme Mi Daha İyi?

Yukarıdaki tavsiye ve püf noktalarına ek olarak, dövmeniz için renk seçimi konusunda sanatçının görüşlerini de dikkate almalısınız. Kendinizi güvende hissettiren ve tasarımlarını beğendiğiniz, tonları daha iyi birleştirmek için size ilginç fikirler verebilecek dövmeciyi seçmek önemlidir. Sonuç olarak seçim her zaman sizindir ancak doğru seçimi yapmanın iyi bir yolu da konuyla ilgili uzmanlardan tavsiye almaktır.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap