Uçak Dövmesinin Anlamı Nedir?

Uçak dövmesinin anlamı birçok insan tarafından sorgulanmaktadır. Kendinizi özgür bir ruh olarak görüyorsanız, macerayı, seyahat etmeyi seviyorsanız bu dövme tam da size göre! İşte bu dövmenin anlamı hakkında bilinmesi gerekenler…

Uçak Dövmesinin Anlamı

Uçak Dövmesinin Anlamı

Modaya uygun, güzel ve şık bir dövme arayanlar için uçak dövmesi iyi bir seçenek oluyor. Bu aşamada dövme yaptıracaklar uçak dövmesinin anlamı hakkında bilgi edinmek istiyorlar.

Uçak dövmesi, insanın doğuştan gelen bilme, daha ileri gitme, yeni köşeler keşfetme arzusundan bahseder. Bu sebeple de bu dövmenin birincil anlamı insanın özgür ruhudur. Uçak sembolü, dövmeyi yaptıran kişinin ruhunu gözler önüne seriyor.

Uçak dövmesinin anlamında vurgulanan bir diğer mana ise yaşanacak maceralardır. Bu yüzden uçak dövmesi büyük maceralar yaşama, rutinin dışına çıkma, can sıkıntısını bir kenara bırakma arzusunu ifade etmektedir.

Hep bulutlarda yürümenin yanı sıra uçma tutkusunu hissedenlerin, pilot olma, uçağa olabildiğince çok binme gibi deneyimlerin bir simgesi olarak da uçak dövmesi tercih edilmektedir.

Uçak Dövmesi Modelleri

Uçak Dövmesinin Anlamı

Uçak dövmesinin anlamı hakkında bilgi verdikten sonra bu dövme stilinin varyasyonlarından bahsedelim:

  • Gölgeli uçak dövmesi: Özellikle kalçalarda ve ön kol alanında gölgeli uçak dövmesi popülerdir. Küçük boyutlu, uçağın gölgesiyle çizildiği, çok grimsi olmayan ancak merkez sahneye çıkacak kadar işaretlenmiş bir dövme modeli olmaktadır. Bu dövme modeli gölgeli işlenmesinden dolayı üç boyutlu bir görüntü sunmaktadır.
  • Kağıt uçak dövmesi: Kağıt uçak dövmeleri, yukarıda açıkladığımız anlamlara ek olarak, nüansa, belirli bir çocuksu dokunuşun özelliklerine sahiptir. Kağıt uçak dövmeleri daha iyi zamanları hatırlatır. Dövmeyi yaptıran kişinin yaşamının ilk yıllarına vurgu yapar. Kaybetmek istemediğiniz ve yalnızca eğlenme arzusuyla seyahat ettiğiniz çocukluk anılarına yoğunlaşır.
  • Savaş uçağı dövmesi: Bu modeller savaşın kendisinden değil, daha çok kişinin kendini ve başkalarını koruma, daha güçlü olma, yenilmeme arzusundan söz eder. Bu tarz dövmeler için en uygun vücut bölümü ise sırt veya bacaklardır.
  • Suluboya uçak dövmesi: Trend bir tasarım olarak dikkat çeker. Bir tablodan çıkmış gibi görünüm sunan bu dövmeler, özellikle renkli dövme tutkunları için iyi bir seçimdir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap