Unalome Dövmesinin Anlamı Nedir?

Unalome dövmesinin anlamı nedir? Bu, yüzyıllardır var olan bir semboldür, ancak son zamanlarda dünya çapında daha fazla insan tarafından dövme olarak tercih ediliyor. Çünkü tamamen kişiselleştirilebilen güzel bir tasarım olmasının yanı sıra, anlamı da insanları etkiliyor. Peki, Unalome dövmesi ne anlama geliyor? Unalome dövmesi hakkında bilinmesi gerekenlere göz atalım.

Unalome Dövmesinin Anlamı

Unalome Dövmesinin Anlamı Nedir?

Unalome dövmesinin anlamı oldukça ilgi çekici. Hinduizm ve Budizm dinlerinden gelen bir semboldür. Anlamının ise yaşam ve manevi düzlem ile bağlantılı olduğu tahmin edilmektedir. Spesifik olarak, Unalome yaşamdaki yolumuzu temsil eder. Bu yüzden varlığımız boyunca her birimizin sahip olduğu bireysel ve değişen yolu sembolize ettiğini söyleyebiliriz.

Bu sembolün her bir parçası, yaşamın bir aşamasını temsil eder. Yol, sarmal şeklindeki bölümün ortasından başlar. Yol kısmı doğumda bizi temsil eden ve kendini öğrenmenin zorluğunu, olası belirsizlikleri, kafa karışıklıklarını ve korkuları simgeleyen kısımdır. Sembolün tasarımında ilerledikçe, yani yaşamda ilerlediğimizi anlarız. Bunun sembolize ettiği şey, öğrenilecek ve geliştirilecek aydınlanma olduğudur.

Sonrasında tasarımda eğriler ortaya çıkar. Bunlar, öğrendiğimiz değişim durumlarını veya dönüm noktalarını temsil eder. Bu dönüm noktaları bizi güçlendirir ve ayrıca yıllar içinde daha akıllı hale getirir, kendimizi bilene kadar ilerlemeyi başarırız.

Eğrilerden sonra, kendimizi gerçekten tanımayı başardığımız ve bilgeliğe ulaştığımız nokta olan düz bir çizgi şeklinde bir parça belirir. Bazı tasarımlar çizgiden sonra bir veya daha fazla nokta barındırır. Bu da yolun sonuna ulaştıktan sonra ne olacağını ve ne olabileceğini gerçekten bilmediğinizi sembolize eder. Bu nedenle, Unalome’nin anlamı, yaşam boyunca kendi rotamızın ve kendi bilgeliğimize ulaşmanın yolunun temsilidir.

Unalome’nin hem spirali hem de kıvrımları ve ucunun kendisi istediğiniz gibi şekillendirilebilir. Örneğin, en çok beğendiğiniz yöne doğru istediğiniz eğrileri ekleyebilirsiniz. Bu sebeple, birçok kişi yatay olanlara ek olarak kenarlardan birine dikey bir eğri ekler veya lotus çiçekleri, aylar, güneşler vb. eklenir. Eklenen semboller genellikle sarmalın ortasına yerleştirilir, yani bu sembol bizi doğuştan temsil etmiş olur.

Ay ile Tasarlanan Unalome Dövmesinin Anlamı

Unalome Dövmesinin Anlamı

En yaygın görülen Unalome dövme tasarımlarından biri, ayı içeren tasarımdır. Çizildiği aşamaya, az ya da çok süslü olmasına bağlı olarak sonsuz tasarımlara izin veren bir seçenek olmasının yanı sıra, güzelliği nedeniyle birçok kişinin beğendiği bir çizimdir.

Anlamı hem seçtiğimiz ayın çizimine, bir güneş veya evreler eklememize ya da tek başına olup olmadığına, Unalome’nin içinde bulunduğumuz noktasına bağlı olacaktır.

Ay dövmelerinin ana anlamları arasında birçok kültürde ona verilen mistik ve büyülü anlam vardır. Bu dizayn, kadınlık ve annelik, duygular ve dengeyi yansıtır. Örneğin, bir ay ve güneş ile bir Unalome dövmesi, yaşamdaki yolumuzun bilgelik, kendini tanıma ve dengeyi elde etmekle sonuçlanacağı anlamına gelebilir.

Lotus Çiçeği ile Tasarlanan Unalome Dövmesinin Anlamı

Unalome Dövmesinin Anlamı

Lotus çiçekleri en çok dövme yapılan çiçek türlerinden biridir ve anlamları çok derin olmasının yanı sıra eşsiz ve güzel çiçeklerdir. Genel olarak Unalome’a ​​dahil edilen çiçeklerden biridir.

Bir lotus çiçeği dövmesinin farklı anlamları vardır. Çünkü birçok kültürde kullanılmıştır ve bazen yorumu biraz farklı olmuştur. Lotus çiçeği esas olarak yaşam döngüsünü temsil eder. Bu kendi içinde sonsuzluk, umut, ruhun saflığı, kendini geliştirme, denge, dinginlik ve iç güce ek olarak hem dış hem de iç güzelliği temsil eder.

Ayrıca bu çiçekler rengine bağlı olarak daha fazla anlam ifade edebilir. Bir lotus çiçeğini bir Unalome ile birleştirmek, daha önce de belirttiğimiz gibi, lotus çiçeğinin Unalome içindeki konumuna ve bu çiçeğin yorumlanmasında en çok sevdiğimiz yaklaşıma bağlı olarak farklı anlamlar taşıyabilir.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap