Unicorn Dövmesinin Anlamı Nedir?

Unicorn dövmesinin anlamı nedir? Tek boynuzlu atlar, dünya çapında en popüler mitolojik yaratıklardan biridir. Çoğu durumda tek boynuzlu basit bir at olarak temsil edilen bu varlık, mitolojide bugün bildiğimizden oldukça farklıydı, çünkü antilop bacaklı beyaz bir atın, keçi sakalı ve alnında bir boynuzun birleşimiydi. Tek boynuzlu atlar muhteşem bir hayvan olarak kabul edilir. Peki, Unicorn dövmesi ne anlama gelir?

Unicorn Dövmesinin Anlamı

unicorn dövmesinin anlamı

Bu mitolojik varlık, güzellik, güç ve masumiyet ile ilişkilidir. Hristiyanlık için bile, tek boynuzlu at bir özel semboldür. Çünkü Meryem Ana’yı temsil eder ve boynuz, Mesih’in babası olan Tanrı ile birliğini simgeler. Japon kültürü için Kirin adı verilen tek boynuzlu at, suçluları bulma ve öldürme yeteneğine sahip bir varlığı temsil eder. Çinliler için buna Qilin denir ve iyiye alamettir ve barışçıl davranışına özel önem verildiğinden kimseye zarar vermez.

Unicorn dövmesinin anlamı hakkında şunları da belirtmeliyiz: Tek boynuzlu at dövmeleri çok farklı olabilir. Yaşınız, kişiliğiniz, bir sebebi haklı çıkarma arzunuz, tüm bu unsurlar dövme seçimine müdahale edebilir. Tek boynuzlu at, binlerce yıldır hakkında konuşulan efsanevi bir hayvandır.

Unicorn Efsanesi

unicorn dövmesinin anlamı

Web kültürü ve çizgi filmlerde oldukça popüler olan bu efsanevi hayvanın kökenleri oldukça eskidir. Tek boynuzlu atın izleri eski masallarda ve efsanelerde ve bugün dövme meraklılarının derisinde bulunabilir. Unicorn dövmesinin anlamı çok çeşitli olduğu için pek çok farklı dövme tasarımında bu stil hayat bulur.

Tek boynuzlu at, en gizemli mitolojik yaratıklardan biridir. Antik çağlardan beri sayısız hikaye, şarkı, efsanede romantikleştirilmiştir. Mitolojiye göre, tek boynuzlu at, vücudundan gümüş kan damlayan, alnında boynuz olan beyaz bir attır. Ruhun saflığının, iffetinin ve bekaretinin bir sembolüdür. Ancak yaygın inanışa rağmen, yüzyıllardır bu canlıların görüldüğüne dair hiçbir kanıt bulunamamıştır. Tek boynuzlu atlar, halkın hayal gücüne hükmediyor.

unicorn dövmesinin anlamı

Tek boynuzlu atın birkaç bin yıldır var olduğu söyleniyor, hatta bazıları daha önce bir tane gördüklerini söylüyor. Kesin olan şu ki, bu heybetli hayvan insanları her zaman büyülemiştir. Tek boynuzlu atın şekli, bu hayvanı hayal ettiğimizden beri kolektif hayal gücünde çok gelişti. Önce bir keçi büyüklüğünde, sonra bir gergedan büyüklüğündeyken, şimdi bir at büyüklüğünde olduğu hayal ediliyor. Tek boynuzlu at dünyadaki her kültürde bulunur, bu yüzden bu hayvan hakkında çok şey duyuyoruz.

Tek boynuzlu at hakkında bu kadar çok konuşuluyorsa, temsil ettiği şeyden dolayıdır. Geçmişin hikayelerinde onlara yalnızca genç bakirelerin yaklaşabileceği, boynuzlarının büyülü olduğu ve ölenleri iyileştirebileceği söylenirdi. Gururlu ve güçlü efsanevi yaratıklar olarak tanımlanırlar. Efsaneye göre, hiç kimse bir tek boynuzlu atı evcilleştiremez. Sadece tamamen saf bir ruha sahip bir kişi onlara yaklaşabilirdi.

Bu nedenle, tek boynuzlu at bağımsızlığı ve gücü sembolize eder. Tek boynuzlu at ayrıca sihri, güzelliği, masumiyeti ve erişilmezliği de sembolize eder. Ama aynı zamanda saflık, kadınlık ve yalnızlık…

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap