Yonca Dövmesinin Anlamı Nedir?

Yonca dövmesinin anlamı nedir? Yeni bir dövme yaptırmayı planlıyorsanız pek çok seçeneğiniz var. Bu seçeneklerden biri de yonca dövmesi oluyor. Peki, yonca dövmesi ne anlama geliyor? Yonca dövmesi anlamı hakkında bilinmesi gerekenleri inceleyelim.

Yonca Dövmesinin Anlamı

Yonca dövmesinin anlamı şans demektir. Yonca, iyi talihi ve gerçeği temsil eden Kelt kökenli bir semboldür. Üç yapraklı varyantında, Hıristiyanlar yoncayı, bir muska ve iyi şans için bir araç olarak hizmet eden bir bitkinin dini ve güçlü değeri olan Kutsal Üçlü’nün bir temsili olarak kabul ederler. Eski Kelt geleneklerinden ilham alan dört yapraklı yonca, tartışmasız bir iyi şansın sembolüdür. İrlanda ve diğer Avrupa ülkelerinde sıklıkla tercih edilen bir dövme stilidir.

Yonca dövmesi birçok farklı stilde tasarlanabilir. Özelikle küçük dövme tasarımı olarak iyi bir seçimdir. Küçük bir tasarım, hatlar ve konturlar üzerinde hassas çalışmadan yararlanarak ayak bileği üzerinde yapılabilecek çok çekici tasarımlar var. Bileğine yonca dövmesi yapmayı tercih edenler de var. Yine küçük tasarımlar bilekte de çok iyi görünüyor.

yonca dövmesinin anlamı

Başka bir varyant, hassas bir şekilde renklendirilmiş suluboya dövmeler oluyor. Yonca dövmesinin anlamı nedeniyle bu dövme çoğu insanın favorisi oluyor. İnsanların bu dövmeyi tercih etmelerinin en büyük nedenlerinden biri de şüphesiz ki farklı stillere anında adapte edilebilmesi.

Yoncayı dövme olarak seçen kişilerden bazıları kulak arkasında bu dövmeyi tercih edebilirler. Minimalist bir alternatif de oldukça popüler çünkü yapılması kolay, hızlı ve çok fazla zaman gerektirmez.

Dört yapraklı yonca dövmesinin yapılması kolay olduğu için minimal bir dövme parmaklarda da iyi bir duruş sergileyebilir. Özellikle güçlü siyah vuruşlarla yapıldığında harika görünüyor.

İyi şans ve çaba sembolü olarak yonca dövmesi, kollarda da tercih edilebiliyor. Rengin gücünden faydalanmak isteyenler için yonca dövmesi yeşil renkte de tasarlanabilir. Özellikle renkli dövme sevenler için iyi bir alternatif diyebiliriz.

Yonca dövmesinin anlamı hakkında şunu da söylemeliyiz; bu dövme iyi şansın haricinde aynı zamanda benzersiz bir bağı da simgeler. Bu nedenle çiftler arasında da ideal bir seçim olarak dikkat çeker.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap