Yunan Dövmelerinin Anlamı Nedir?

Yunan dövmelerinin anlamı nedir? Dövmeler, birçok kişi tarafından giderek daha moda hale gelen sanatsal bir tezahür olarak kabul edilir. Yıllar önce gayri resmi ve hatta marjinal bir eğilim olarak görülmesine rağmen, şimdi birinin dövmesinin olmaması nadirdir. Dövme modelleri söz konusu olduğunda bunlardan biri de şüphesiz ki Yunan dövmeleri oluyor. Peki, Yunan dövmeleri ne anlama geliyor? Bu tarz dövmelerle ilgili bilinmesi gerekenleri inceleyelim.

Afrodit Dövmesi

Yunan Dövmelerinin Anlamı

Afrodit Yunan dövmelerinin anlamı merak ediliyor. Mitolojik kültürde en popüler Yunan tanrıçalarından biri aşk ve bereket tanrıçası Afrodit’tir. Kendini her zaman çok şehvetli bir şekilde gösteren bir tanrıçadır. İster minimalist Yunan dövmelerini tercih edin, ister görüntüsünün tüm ayrıntılarını içeren, uzunlamasına tasarlanan bir dövme stili arıyor olun, Afrodit dövmesi bunun için çok uygun. Özellikle kollar için ideal bir tasarım türüdür. Anlamı şehvet, güzellik ve erotizm demektir.

Zeus Dövmesi

Yunan Dövmelerinin Anlamı

Yunan dövmelerinin anlamı söz konusu olduğunda Zeus dövmesinden de bahsetmek gerekir. Zeus dövmeleri, Yunan dövme stillerinden bir diğeridir. Zeus, tüm mitolojilerdeki en güçlü ve önemli tanrıdır ve tanrıların babası olarak kabul edilir. Onu bir dövmede temsil edebilmek için yüzünü ve vücudunu doğrudan veya biraz daha ihtiyatlı bir tasarım istiyorsanız, şimşek ya da gök gürültüsü ile yorumlamayı seçebilirsiniz. Bu dövmenin anlamı doğurganlık ve güçtür.

Athena Dövmesi

Yunan Dövmelerinin Anlamı

Athena, tüm çatışmalarda aracılık eden, akıl ve dengeyi kullanan bilgelik ve strateji tanrıçasıydı. Bu tür bir tasarımı dövme yaptırmak, genellikle uyum ve rasyonellik arayan ve bunun bir görüntüde yansımasını görmek isteyenler için idealdir. Athena genellikle zarif bir zırh içinde ve bazen de bilgeliğin sembolü olan bir baykuşla tasvir edilir.

Poseidon Dövmesi

Yunan Dövmelerinin Anlamı

Yunan dövmelerinin anlamı Poseidon dövmesi ile devam ediyor. Klasik mitolojinin en çok talep edilen Yunan dövmelerinden biri, denizler tanrısı Poseidon’un dövmesidir. Poseidon’la bağlantılı Yunan sembol dövmelerinde genellikle dalgalar, gemiler ve ünlü trident’i bulunur. Bunun nedeni Poseidon’un denizin ve suların gücünü temsil etmesidir.

Hera Dövmesi

Yunan Dövmelerinin Anlamı

Zeus’un resmi eşi olan Hera, birlik ve evlilik tanrıçasıydı. Olympus’ta, savaş tanrısı Ares’in annesi olan en güçlü tanrıçalardan biridir. Hera tasarımları genellikle aile ve evlilik birliğinin değerlerini temsil etmek için oldukça uyumlu ve ideal bir Yunan dövmesidir.

Apollon Dövmesi

Yunan Dövmelerinin Anlamı

Yunan mitolojisi dövmeleri dünyasında, bilimi ve sanatı seviyorsanız ve tutkularınızı temsil eden bir dövme yaptırmak istiyorsanız, en zorlayıcı tasarımlardan biri sanatı ve bilimi temsil eden tanrı Apollon’un tasarımıdır diyebiliriz. Çok kültürlü bir tanrıdır ve herhangi bir sanatsal ya da bilimsel temsilin standardıdır.

Yunan sembol dövmelerini tercih etmek isterseniz, Apollon dövme tasarımları içinde ok ve yay eşliğinde tam vücut dövmeleri bulunur. Ayrıca, harika özelliklerinden biri olan defne yaprağını bu dövme stiliyle beraber seçebilirsiniz.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap