Zodyak Dövmeleri ve Anlamı

Zodyak dövmeleri çoğu insanın ilgisini çekiyor. Sembolizmlerinin zenginliği sayesinde Zodyak, her zaman birçok insanı kendine çekmiştir. Davranışlara cevap bulma olasılığı ve bu kadar çok olgunun ardındaki nedenleri bilme olasılığı, Zodyak’ın popülaritesini daimî kılıyor. Peki, burç dövmeleri ne anlama geliyor?

Zodyak burçlarını temsil eden dövmelerin en ilginç özelliği, her birini temsil etmek için sonsuz olasılıkların bulunmasıdır. Sadece burçların toplam 12 adet olduğu ve her birinin kendine has özellikleri ve unsurları olduğu gerçeğini göz önünde bulundurmak yeterlidir. Şimdi Zodyak dövmeleri ne anlama geliyor inceleyelim.

Koç Burcu Dövmesi

Zodyak dövmeleri arasında ilk sırada Koç burcu dövmesi var. Bu işaret, Koç’un ruhunu, her zaman iyi olmayan bir karakterde ifade edilen ikiliği temsil etmeye çalıştığımız koç tarafından sembolize edilir.

Boğa Burcu Dövmesi

zodyak dövmesi

Boğa dövmeleri, metodik ve disiplinli insanlar oldukları için genellikle basit tasarımlardır. Boğa, kararlılığını sembolize etmek için farklı şekillerde tasvir edilebilir.

İkizler Burcu Dövmesi

Zodyak dövmeleri arasında yer alan İkizler çok özeldir. Çünkü ikili tarafından temsil edilen bir burç olduğu için bu burcu tanımlayan çelişkiyi ifade eden unsurlar ile tasarımda oynanabilir.

Yengeç Burcu Dövmesi

Yengeç’in zırhlı kişiliği genellikle farklı şekillerde tasvir edilen bir yengeç tarafından temsil edilir.

Aslan Burcu Dövmesi

Ormanın kralı aslan imajıyla ilişkilendirilen bu burç, mutlak liderliği temsil eder ve bu nedenle hem dövmelerde hem de gerçek hayatta herkesin dikkatini çekebilecek örnekler bulmak mümkündür.

Başak Burcu Dövmesi

zodyak dövmesi

Başak’ın sembolü, onu özel kılan huzurlu havayı temsil eden bir kadın veya melek olabilir. Başak burcunu bir dövmede temsil etmenin bir başka seçeneği de mandala gibi çok belirgin, ayrıntılı ve sembolik bir figür seçmektir.

Terazi Burcu Dövmesi

Zodyak dövmeleri Terazi ile devam ediyor. Bu dövmeler Terazi’nin tipik ilkeleri olan düzen ve adaleti temsil eden gerçek bir ölçekle tasvir edilmiş halidir.

Akrep Burcu Dövmesi

Zodyak’ın bu burcu yoğunlukla dolup taşmaktadır. Bu özellik akrebi de tanımlayan bir niteliktir. Bu burçta doğanlarla pek çok benzerliği olan bir eklembacaklısıdır. Bu hayvanla, her şeyin göründüğü veya göründüğü gibi olmadığı gerçeğini temsil ediyoruz, çünkü içlerinde insanlar çok daha fazlasını saklıyor.

Yay Burcu Dövmesi

Bu maceraperest, hayatta değişiklikler olduğunu bilir ve onları isteyerek kabul eder. Sembolü, yayı ve oku elinde tutan, hatta sadece oku tutan bir tasarımdır.

Oğlak Burcu Dövmesi

zodyak dövmesi

Bu tasarımlarda oğlak, Oğlak burcunun akıl yürütmesini ve katılığını sembolize etmek için kullanılır.

Kova Burcu Dövmesi

Kova burcunun işaretini gösteren bir dövme, kardeşlik, komşu sevgisi, sabitlik ve evrim anlamına gelir. Sembolü sudur.

Balık Burcu Dövmesi

Zodyak dövmeleri arasında sonuncusu balık burcu dövmesi oluyor. Balıklar son derece empatiktir ve her zaman başkalarının sorunlarını çözmeye çalışırlar. Bu işareti tasvir eden bir dövme okyanusu, nezaketi ve iyiliği temsil edebilir. Sembolü bir çift balıktan oluşur.

Yorumlar

  • Henüz yorum yok.
  • Yeni yorum yap